Nowa fabryka foteli samochodowych

17.04.2008 00:00
Około 400 osób może znaleźć zatrudnienie w nowej fabryce foteli samochodowych, którą dla firmy Keiper zbuduje w Skarbimierzu pod Wrocławiem Immo Industry Group (IIG). Produkcja z fabryki będzie przeznaczona głównie na potrzeby General Motors.
Zakład produkcyjny będzie miał powierzchnię 16 tys. m kw., do tego w nowej siedzibie powstanie ponad 3 tys. m kw. powierzchni biurowej. Obiekt zostanie zbudowany na terenie dawnej radzieckiej bazy lotniczej.

W nowym zakładzie Keiper będzie produkował konstrukcje foteli samochodowych oraz fotele do ciężarówek dla General Motors i innych producentów samochodów. Roboty budowlane na terenie nowej fabryki rozpoczęły się kilka dni temu. Zgodnie z planami, zakład będzie gotowy do rozpoczęcia produkcji w ostatnim kwartale 2008 r.

Jak dowiedziała się PAP nieoficjalnie, wartość inwestycji to ponad 50 mln zł. Fabryka ma zatrudniać około 400 osób.

Keiper GmbH & Co. KG, z siedzibą w Kaiserslautern w Niemczech, to prowadzący działalność na całym świecie dostawca przemysłu motoryzacyjnego. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elementów oraz konstrukcji siedzeń do pojazdów oraz w usługach inżynieryjnych. Spółka zatrudnia 6 400 pracowników w 11 krajach.

Skomentuj:
Nowa fabryka foteli samochodowych
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje