Paweł Nastula będzie walczyć w Polsce w MMA

31 maja na warszawskim Torwarze odbędzie się gala Martial Combat Club, do którego należy Paweł Nastula. Utytułowany były judoka od kilku lat bierze udział w walkach MMA. Już niedługo kibice tej dyscypliny będą mogli obejrzeć Nastulę w akcji.
Paweł Nastula po zakończeniu wspaniałej kariery judoki spróbował swoich sił w walkach "Pride". Obecnie mistrz olimpijski z Atlanty walczy w zawodach MMA. Najbliższą walkę stoczy 31 maja podczas gali Martial Combat Club. Sam zawodnik mówi, że czuje się świetnie, a wybrał tę dyscyplinę właśnie ze względu na jej różnorodność.Jeszcze nie wiadomo kto będzie przeciwnikiem Nastuli. Mówi się o czterech azjatyckich kandydatach. Podobno wszyscy są zawodnikami z najwyższej półki.

MMA to skrót od nazwy mixed martial arts, co w polskim języku oznacza mieszane sztuki walki. Dyscyplina ta jest stosunkowo młoda pierwsze oficjalne imprezy MMA pod skrzydłami UFC I (Ultimate Fighting Championship I) organizowano od 1993 roku.

Sport ten jest niezwykle widowiskowy, walki w dużej części kończą się knockoutami, a zawodnicy prezentują wszechstronne wyszkolenie. Zawody początkowo organizowano z myślą o konfrontacji różnych sztuk walki, po pewnym czasie dyscyplina przeszła metamorfozę i obecnie stanowi ów tytułowy mix. Trening i technika to połączenie trzech sytuacji na ringu walki w tzw. stójce, w parterze i zwarciu. Zawodnicy próbują osiągnąć największą wszechstronność bazując na pierwotnym sporcie atutowym.