Nasza-klasa tonie w reklamie, ale ma 4 mln zł przychodu

Wśród znajomych na serwisie pojawił się nikomu nieznany Bruno Banani, a do klasy dołączył... Renault. Reklama generuje rocznie co najmniej 4 mln złotych przychodu dla najpopularniejszego serwisu społecznościowego w Polsce, pisze Money.pl.
Eksperci przepytani przez Money.pl szacują, że Nasza Klasa może mieć kilka milionów złotych przychodów rocznie: - Myślę, że same przychody z reklamy sieciowej w przypadku tego portalu sięgają 4 mln złotych. Trudno oszacować pozostałą część przychodów, generowaną przez partnerów afiliacyjnych i Google AdSense, bo nie publikują oni raportów finansowych - mówi w rozmowie z Money.pl Ludmiła Król, dyrektor zarządzający sieci Adnet.

Jej prognozy potwierdza Marcin Woźniak, dyrektor zarządzający ARBOinteractive A.G.: - Myślę, że w tym roku przychody Naszej Klasy mogą sięgnąć nawet 5 milionów, z czego nawet 30 proc. może wygenerować Google AdSense.

W Naszej Klasie miało nie być uciążliwych reklam dźwiękowych albo zasłaniających treść. Za to pojawiły się sponsorowane profile. Do klasy można sobie dodać Renault Twingo, albo Bruno Banani reklamującego perfumy. Chociaż część użytkowników się skarży, kampanie Nasza Klasa uznaje za udane i pracuje nad kolejnymi pomysłami.

Tymczasem widząc Renalult na Naszej Klasie, wiele firm postanowiło założyć profil własnej marki. W serwisie pojawił się np. Getin Bank, ale także szczeciński bar "Turysta", wrocławski "Whisky Bar", albo firma IT Inetmedia.

Recepta na reklamę jest prosta: Zamiast imienia i nazwiska użytkownika wpisuje się nazwę i adres firmy, zamiast zdjęcia - logo. Do grona znajomych dopisują się pracownicy i klienci, pisze Money.pl.

Za taką "partyzancką" reklamę nikt właścicielom serwisu nie płaci. Chociaż jest sprzeczna z regulaminem serwisu, zespół Naszej Klasy przyznaje, że nie ma szans wygrać ze spamerami.

Komentarze (1)
Nasza-klasa tonie w reklamie, ale ma 4 mln zł przychodu
Zaloguj się
  • cest.l.a.vie

    0

    Największy spamer to sama WP. Sami wprowadzają Bruno Banani i inne trefne prodile, więc użytkownicy robią to samo.
    NK to nie tylko spamer ale i wyłudzacz danych - mimo, że założyłem klasę sprzed lat i doszło wielu znajomych, uciekłem, gdy wprowadzili fatalne warunki prywatności i zażądali, żeby wszystko co wgrywam stawało się ich własnością (łącznie z moim wizerunkiem). Życzę im rychłego upadku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX