Nie dostaniesz kredytu, gdy zostanie 200 zł na życie

Związek Banków Polskich uważa, że bez zaostrzenia kryteriów przyznawania kredytów, będą poważne kłopoty z ich ściągnięciem. Według ekspertów Ernst & Young - banki dają czasem kredyty przy założeniu, że klientowi na życie wystarczy 100-200 zł - pisze ?Dziennik Zachodni?.
Porównaj oferty kredytów w naszym Centrum Finansowym

Wybierz kartę kredytową w naszym Centrum Finansowym

Według gazety to właśnie dla nich podwyżka rat może oznaczać poważne kłopoty. Wiele osób będzie się ratowało kartą kredytową. Zdaniem ekspertów, ich oprocentowanie - po decyzji Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp - może wzrosnąć. Nie oznacza to jednak, że banki mniej ochoczo będą nam je wręczać.

"Dziennik Zachodni" wskazuje, że branża finansowa przestraszyła się jednak nieco kłopotów banków w USA i Wielkiej Brytanii, dlatego w gorszej sytuacji znajdą się osoby, które planowały wzięcie kredytu.

- Oferty banków nie są już tak korzystne, jak jeszcze rok temu. W przypadku kredytów hipotecznych oprocentowanie w złotych wzrosło ze średnich 5-6 proc. do około 7 proc.- mówi dyrektor Agnieszka Mrozińska z emFinanse, Doradcy Finansowi.

Gazeta pisze, że specjaliści przewidują, że zdolności kredytowej nie będzie miała - w ocenie banków - coraz większa rzesza Polaków, którzy dotychczas żyli na kredyt.