Jarosław Kaczyński: Niczego się w życiu nie dorobiłem

- Jestem człowiekiem, który się niczego w życiu nie dorobił, nawet własnego mieszkania. Zarzucanie mi, że czymkolwiek przypominam ludzi, którzy w Polsce różnymi metodami zdobyli fortuny, jest niemoralnym nadużyciem, jest taką szpetną socjotechniką - powiedział dziś Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS powiedział, że nieuczciwe jest to, że Donald Tusk przedstawia PiS jako formację, która za czasów swoich rządów otaczała się funkcjonariuszami BOR, a jednocześnie nagłaśniany jest fakt, że sam wyjechał na wakacje bez ochrony.

- Jeżeli chodzi o wyjazdy na wakacje, to każdy wyjeżdża tak, jak uważa - powiedział Kaczyński. Dodał, że bycie bez ochrony jest pewnego rodzaju "momentem wolności" i jest to "w życiu każdego człowieka dobra rzecz".

- Natomiast uważam, że organizowanie kampanii propagandowej wokół sprawy ochrony jest pewnym nadużyciem - stwierdził prezes PiS. Zapewnił, że kiedy był premierem, ochrona członków rządu wyglądała tak samo jak w przypadku poprzednich premierów. - Nie miałem o ani jednego funkcjonariusza więcej - mówił Kaczyński.

- W trakcie kampanii wyborczej był taki pomysł, że ponieważ my atakujemy oligarchię, ludzi najbogatszych, wobec tego nas się próbuje przedstawić jako ludzi, którzy żyją w jakimś nienormalnym świecie, otoczeni ochroniarzami, jakimiś kolumnami policji. To się po części w sensie socjotechniki udało. Ale to chwyt w najwyższym stopniu nieuczciwy - ocenił Jarosław Kaczyński. - Jestem człowiekiem, który się niczego w życiu nie dorobił nawet własnego mieszkania i zarzucanie mi, że czymkolwiek przypominam ludzi, którzy w Polsce różnymi metodami zdobyli fortuny, jest niemoralnym nadużyciem, jest taką szpetną socjotechniką - dodał.

W Czerwonym Kapturku chętnie będę gajowym

- O ile wiem spot jest zabawny. Kiedyś po powrocie z wizyty w Łodzi, był to późny wieczór, zaproszono mnie do pewnego klubu w Warszawie, żebym tam przez chwilę uczestniczył w jakimś nagraniu, ale jak to wygląda w całości, to nawet nie wiem - powiedział prezes Kaczyński, komentując najnowszą reklamę PiS.

Dopytywany o porównanie go do bajkowego gajowego, odparł: "Ja jako gajowy? To pewnie nawiązuje do bajki o Czerwonym Kapturku i w kontekście tej bajki bardzo chętnie będę gajowym".Skomentuj:
Jarosław Kaczyński: Niczego się w życiu nie dorobiłem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX