Montgomery uspokaja

David Montgomery - prezes funduszu inwestycyjnego Mecom - spotkał się z zespołem "Rzeczpospolitej". Po raz kolejny zapewnił dziennikarzy, że będzie dbał o niezależność redakcji.
- Zarząd spółki nie będzie ulegał naciskom politycznym w sprawach kadrowych - powiedział na wtorkowym spotkaniu z redakcją prezes Mecomu. Dzień wcześniej podczas walnego zgromadzenia wspólników wymieniono trzy czwarte władz Presspubliki wydającej "Rzeczpospolitą", "Parkiet" oraz "Życie Warszawy". Udziały w wydawnictwie mają należące do skarbu państwa Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" (49 proc.) oraz Mecom (51 proc.).

We wtorek kurs akcji zagranicznego udziałowca "Rzeczpospolitej" na giełdzie w Londynie spadł prawie o 50 proc., gdy analitycy z biura Numis Securities obniżyli tegoroczną prognozę zysku dla spółki. Jak poinformował dziennik "The Guardian" w swoim serwisie internetowym, zarząd i menedżerowie Mecomu postanowili wykorzystać giełdowe spadki do skupu akcji własnej firmy. W ciągu dnia wykupili na parkiecie łącznie ponad milion papierów. W rezultacie kurs odbił się z 24,5 do 33,75 pensa, czyli niewiele mniej, niż wynosił na otwarciu sesji. Sam Montgomery kupił 200 tys. akcji Mecomu.

Poza Polską do Mecomu należy blisko 300 tytułów prasowych w takich krajach, jak: Niemcy, Holandia oraz Dania.

Skomentuj:
Montgomery uspokaja
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX