Powołania Bonitty. Barańska zmieni zdanie?

Anna Barańska niespodziewanie znalazła się w szerokiej kadrze powołanej na styczniowy turniej eliminacji olimpijskich w Halle. Przyjmująca Winiar Bakallandu Kalisz, która wcześniej konsekwentnie odmawiała gry w reprezentacji, zastanawia się jednak czy pojechać na zgrupowanie.
- Rozmawiałam z trenerem Bonittą dość długo i przyjemnie - opowiada Sport.pl Anna Barańska. - Wyjaśniliśmy sobie wszystko, bo była to bardzo osobista rozmowa. Powiedziałam, co myślę o moim powołaniu, dlaczego mam obawy przed przyjazdem na kadrę, a dlaczego chciałabym tam jechać. Dostałam parę dni do namysłu, wszystko analizuję i we wtorek po moim meczu w Lidze Mistrzyń spotkamy się po raz kolejny - dodaje siatkarka Winiar.

Gdyby Barańska zdecydowała się na przyjęcie powołania miałaby duże szanse nawet na miejsce w pierwszej szóstce kadry. W poprzednich dwóch sezonach należała do najlepszych zawodniczek polskiej ligi. W 2006 r. fachowy magazyn siatkarski "Super Volley" wybrał ją odkryciem roku, a w 2007 - najlepszą atakującą.

Trener Bonitta chciał powołać Barańską do kadry już na mistrzostwa Europy we wrześniu. Wtedy jednak siatkarka odmawiała gry w kadrze - tłumacząc się kłopotami ze zdrowiem. PZPS pozbawił ją nawet licencji zawodniczej po tym, jak nie chciała podpisać zobowiązania do udziału w programie przygotowań olimpijskich - Pekin 2008. W końcu zawodniczka ugięła się i podpisała oświadczenie. - Z własnej woli tego nie zrobiłam - tłumaczyła później 23-letnia zawodniczka.

Przed startem ligi w wywiadzie dla Sport.pl na pytanie, czy przyjmie powołanie do kadry, odpowiedziała: przyjmę.

Zawodniczki powołane przez Bonittę:

Przyjmujące: Anna Podolec, Dorota Świeniewicz, Anna Barańska, Milena Rosner, Aleksandra Przybysz, Klaudia Kaczorowska, Karolina Ciaszkiewicz
Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Małgorzata Glinka, Kamila Frątczak
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras, Dominika Koczorowska
Rozgrywające: Izabela Bełcik, Magdalena Śliwa, Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
Libero: Mariola Zenik, Agata Sawicka, Paulina Maj