RMF: Kryptonim "Mengele" dotyczył siedmiu osób

Kryptonim "Mengele" nadano dwóm różnym sprawom. "Mengele 5" dotyczył sprawy doktora G., "Mengele 7": sprawy przeciwko szefowi szpitali MSWiA w Warszawie - podało RMF FM. - Nazwisko zbrodniarza z Auschwitz stało się kryptonimem CBA na co najmniej 7 osób w czasie śledztwa przeciwko Mirosławowi G. - ustalili reporterzy radia.
- CBA podsłuchiwało co najmniej kilkanaście osób - twierdzi RMF. Z informacji radia wynika, że podsłuchy miał Mirosław G., dyrektor szpitala MSWiA, jego zastępcy, inni lekarze i pracownicy NFZ. - W sumie śledztwem objęto kilkanaście osób, co najmniej siedmiu z nich przypisano kryptonim "Mengele" - podaje RMF. Każdy podejrzany miał mieć własny numer. I tak "Mengele 5" miał być kryptonimem dr. G, a "Mengele 7" - Marka Durlika, dyrektora szpitala.

Dorn: O istnieniu G. dowiedziałem się ze środków masowego przekazu

Według RMF, CBA ma nagranie z podsłuchów, z którego wynika, że Ludwik Dorn, ówczesny szef MSWiA, bronił doktora G. Dorn miał powiedzieć Durlikowi, że nie pozwoli zrobić krzywdy doktorowi G. - Jeśli coś będą chcieli zrobić, to postawię ich w stan oskarżenia - miał powiedzieć polityk PiS. - Kilka tygodni później Dorn przestał być ministrem - przypomina RMF.

Do podanej przez RMF informacji, na swoim blogu odniósł się sam zainteresowany.

- Jestem na blisko 100% pewny, że w okresie dwóch miesięcy przed moją dymisją w ogóle z dyr. Durlikiem nie rozmawiałem (jedyna rozmowa, którą sobie przypominam miała miejsce 6 grudnia 2006 roku i dotyczyła stanu zdrowia mamy mojej znajomej), a ze 100% pewnością mogę stwierdzić, że nie rozmawiałem o doktorze G. - napisał b. marszałek Sejmu. - O tym, że ktoś taki jak doktor G. w ogóle istnieje dowiedziałem się ze środków masowego przekazu w dniu jego aresztowania, kiedy nie byłem już ministrem spraw wewnętrznych. Na portalach internetowych pada stwierdzenie, że reporterzy RMF FM coś ustalili. Przypomina mi się jeden ze starożytnych paradoksów logicznych: każdy Kreteńczyk kłamie, powiedział Kreteńczyk. Kłamał czy mówił prawdę?