Śledztwo ws. prywatyzacji PZL Mielec przedłużone

03.12.2007 00:00
Do 17 lutego zostało przedłużone śledztwo w sprawie prywatyzacji Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Początkowo, Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu planowała zakończyć je do końca tego roku.
Janusz Wiśniewski - zastępca prokuratora okręgowego powiedział Radiu Rzeszów, że nie wszyscy świadkowie z Agencji Rozwoju Przemysłu zostali dotychczas przesłuchani. W chrakterze świadków zeznania złożą także członkowie zarządu PZL Mielec.

Tarnobrzeska prokuratura planuje ponadto zamówienie opinii dotyczącej wyceny mieleckiej fabryki, którą przed podpisaniem kontraktu sporządziła firma Consult. Chodzi o ustalenie, czy wszystkie składniki majątku firmy, jej kondycja finansowa i zawarte wcześniej kontrakty zostały w tej wycenie uwzględnione. W szczególności prokuratura ma ustalić, czy wartość kontraktu nie została zaniżona o 16 milionów złotych poprzez nieuwzględznienie w niej wynagrodzenia za dostawę dla MON samolotów AN 28 Bryza i dokonanie przez resort płatności tuż po podpisaniu umowy prywatyzacyjnej.

PZL Mielec zostały sprzedane amerykańskiej firmie Sikorsky Aircraft na podstawie umowy z grudnia ubiegłego roku za 250 milionów złotych. Kwota ta obejmowała przejęcia 100 procent akcji fabryki, spłatę jej długów, oraz przyszłe inwestycje.

Skomentuj:
Śledztwo ws. prywatyzacji PZL Mielec przedłużone
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje