Minister pracy - Jolanta Fedak

Jolanta Fedak ma 47 lat, mieszka w Zielonej Górze. U ludowców od początku lat 90. Dziś jest w woj. lubuskim prawą ręka Józefa Zycha. Wchodzi w skład krajowego Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Jest jednym z czterech wiceprezesów.
Zasiada jako członek w zarządzie województwa lubuskiego, którym rządzi koalicja PO-PiS-PSL. Odpowiada za lubuską wieś, meliorację i rolnictwo.

Nowa minister pracy urodziła się w Łazach koło Żar. Do podstawówki chodziła pod Zieloną Górą, do szkoły średniej w mieście. Ukończyła Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalność administracja. Otarła się o NZS. Kibicowała "Solidarności" i Władysławowi Frasyniukowi, legendzie wrocławskiej opozycji.

Pierwsze kroki stawiała w polityce po 1989 r. Wybrała PSL. Przez wiele lat etatowo prowadziła biuro PSL w Zielonej Górze. Uchodzi za zwolennika Waldemara Pawlaka, a w Lubuskiem za następcę doświadczonego Jozefa Zycha.

Organizowała ludowcom kampanie wyborcze do Sejmu, samorządu i w 2000 r. prezydencką Jarosława Kalinowskiego. Sama nie miała szczęścia do wyborów. Przegrywała je za każdym razem: do Sejmu, sejmiku lubuskiego, na prezydenta Zielonej Góry w 2006 r. I ostatnio do Senatu. W Lubuskiem dostała 45,7 tys. głosów.

Po ostatnich wyborach wróciła do Zielonej Góry. Czekała ją nowa koalicja z PO i stanowisko członka w zarządzie województwa.

Fedak ma dorosłą córkę - lata jako stewardessa. Mąż Roman jest dyrektorem Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.