Młodzież Wszechpolska: LPR nie może nas rozwiązać

Młodzież Wszechpolska przyjmuje ze zdumieniem i stanowczo zaprzecza podawanym w mediach informacjom o zakończeniu swojej działalności - głosi oświadczenie rzecznika prasowego organizacji umieszczonego na stronach internetowych MW.
- Młodzież Wszechpolska jest niezależną organizacją o osiemdziesięciopięcioletniej tradycji, posiadającą osobowość prawną i władze. Nie ma żadnych formalnych związków pomiędzy MW a Ligą Polskich Rodzin, która ponad rok temu odcięła się od naszej działalności i nie ma na nią wpływu. Przypominamy, iż od roku rolę oficjalnej młodzieżówki Ligi Polskich Rodzin pełni Ruch Młodych LPR (Młodzież Wszechpolska nigdy nią nawet nie była) - głosi oświadczenie.

- Zgodnie ze statutem decyzję o samorozwiązaniu może podjąć tylko walny zjazd członków stowarzyszenia, a taki bynajmniej nie jest planowany w najbliższym czasie. W tworzeniu nowej organizacji młodzieżowej politykom Ligi Polskich Rodzin życzymy powodzenia, gdyż każda inicjatywa mająca na celu formację młodego pokolenia warta jest poparcia. Uprzejmie prosimy, aby o pytania o przyszłość Młodzieży Wszechpolskiej kierować pod adresem władz organizacji - napisał w oświadczeniu Marcin Białasek, rzecznik prasowy MW.