Młodzież Wszechpolska: LPR nie może nas rozwiązać

jg
26.10.2007 13:38
A A A Drukuj
Młodzież Wszechpolska przyjmuje ze zdumieniem i stanowczo zaprzecza podawanym w mediach informacjom o zakończeniu swojej działalności - głosi oświadczenie rzecznika prasowego organizacji umieszczonego na stronach internetowych MW.
18.06.2005, Radosław Parda na ''Paradzie Normalności'' zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolską

18.06.2005, Radosław Parda na ''Paradzie Normalności'' zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolską (Fot. Krzysztof Miller / AG)

- Młodzież Wszechpolska jest niezależną organizacją o osiemdziesięciopięcioletniej tradycji, posiadającą osobowość prawną i władze. Nie ma żadnych formalnych związków pomiędzy MW a Ligą Polskich Rodzin, która ponad rok temu odcięła się od naszej działalności i nie ma na nią wpływu. Przypominamy, iż od roku rolę oficjalnej młodzieżówki Ligi Polskich Rodzin pełni Ruch Młodych LPR (Młodzież Wszechpolska nigdy nią nawet nie była) - głosi oświadczenie.

- Zgodnie ze statutem decyzję o samorozwiązaniu może podjąć tylko walny zjazd członków stowarzyszenia, a taki bynajmniej nie jest planowany w najbliższym czasie. W tworzeniu nowej organizacji młodzieżowej politykom Ligi Polskich Rodzin życzymy powodzenia, gdyż każda inicjatywa mająca na celu formację młodego pokolenia warta jest poparcia. Uprzejmie prosimy, aby o pytania o przyszłość Młodzieży Wszechpolskiej kierować pod adresem władz organizacji - napisał w oświadczeniu Marcin Białasek, rzecznik prasowy MW.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje