Michał Marcinkiewicz - najmłodszy poseł tej kadencji

Michał Marcinkiewicz startujący z listy PO ze Szczecina będzie najmłodszym posłem nadchodzącej kadencji Sejmu. Urodzony 22 lutego 1984 roku Marcinkiewicz jest teraz najmłodszym radnym w Szczecinie. Mimo młodego wieku w polityce działa już kilka lat.
Nie wiemy nic o jakichkolwiek związkach Michała Marcinkiewicza z byłym premierem. On sam mówił o tej zbieżności nazwisk w wywiadzie dla serwisu internetowego "Hotmag". - W momencie kiedy Kazimierz Marcinkiewicz został premierem, wielu osobom to nazwisko zaczęło kojarzyć się ze mną. Bywały różne śmieszne komentarze, mówiono do mnie np. Pan premier - mówił Michał Marcinkiewicz. I zdradza, że z czasem takie żarty zaczęły być dla niego męczące.

Z notki Marcinkiewicza na stronie internetowej PO niewiele się dowiadujemy o najmłodszym pośle nadchodzącej kadencji. Działacz społeczny, od 2006 radny miasta Szczecina, wymienione są komisje w których pracuje. Jest też mowa o tym, że pracował w Parlamencie Europejskim i że kończy studia na Uniwersytecie Szczecińskim.

Na stronie jest też jego reklamówka wyborcza.Więcej o zainteresowaniach prawie już posła możemy się dowiedzieć z wywiadu dla "Hotmag". - Od zawsze interesowałem się polityką, czy jakimiś sprawami politycznymi - mówił Marcinkiewicz. - Lekcje WOS- u były moimi ulubionymi w szkole. Było to też związane z moimi zainteresowaniem jakimiś sprawami bieżącymi. Kiedy miałem16 lat zapisałem się do Unii Demokracji. Taką bardziej czynną formę zaczęło to przybierać jakieś 4 lata temu, kiedy powstała Platforma Obywatelska. Między 2002, a 2004 rokiem pracowałem w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gdzie współpracowałem z naszymi polskimi europosłami, głównie z Jerzym Buzkiem, Zbigniewem Chmielewskim, Januszem Lewandowskim - opowiada. - Wróciłem do Polski na ubiegłoroczną kampanię parlamentarną. Zawsze interesowałem się kampaniami wyborczymi. No i w ostatniej kampanii sam startowałem na radnego, ale tak naprawdę w większym stopniu zajmowałem się kampanią wyborczą naszego prezydenta Piotra Krzystka niż swoją - mówi Marcinkiewicz.

Michał Marcinikiewicz będzie najmłodszym posłem nadchodzącej kadencji. Nie jest jednak najmłodszym posłem w ogóle. W momencie wyboru młodszy od niego był Krzysztof Bosak urodzony 13 czerwca 1982 roku.

Skomentuj:
Michał Marcinkiewicz - najmłodszy poseł tej kadencji
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX