W Sylwestra ruszy kanał erotyczny Polsatu

W nocy z 31 grudnia 2007 na 1 stycznia 2008, oficjalnie ruszy kanał erotyczno - rozrywkowy Polsatu - Play TV - podał serwis Wirtualnemedia.pl W dzień stacja ma nadawać programy rozrywkowe i lifestylowe, po 23.00 erotykę.
W nowym kanale będzie można obejrzeć głównie produkcje zagraniczne. W nadawanym przed 23.00 paśmie rozrywkowym znajdzie się m. in. australijski talk-show o tajemnicach płci "The Truth About The Sexes", program o życiu gwiazd i erotyczny przewodnik po świecie "Chum TV Special".

Około 20 - 30 proc. ramówki ma być zapełnione produkcjami polskimi. Wśród nich znajdzie się talk-show prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza "Seks według Lwa".

O ostatecznym kształcie ramówki zadecydują jednak badania oglądalności.

Jak powiedział serwisowi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu odpowiedzialny za nowy kanał, grupą docelową Play TV będą mężczyźni z większych miast i o wyższych dochodach.

Stacja pojawi się w Cyfrowym Polsacie. Najprawdopodobniej jednak nowy kanał będzie sprzedawany w osobnym pakiecie.

Play TV zostanie wprowadzone także do sieci kablowych. Polsat chce żeby część rozrywkowa oferowana była w nadawanych jeszcze w wersji analogowej podstawowych pakietów. Natomiast blok erotyczny dostępny będzie jedynie w cyfrowych pakietach operatorów kablowych i osobno płatny.

Play TV nadaje próbnie z satelity Hot Bird w wersji kodowanej (Nagravision 2) od maja br.