W Zakładzie Karnym w Potulicach (Kujawsko-Pomorskie) doszło do zabójstwa więźnia odbywającego tam karę.
Dodała, że do zabójstwa doszło w czteroosobowej celi-izbie chorych, a zgon więźnia nastąpił prawdopodobnie wskutek uderzeń zadanych mu taboretem w głowę - powiedziała rzeczniczka służby więziennej Luiza Sałapa.
Żaden ze skazanych nie przyznaje się do zabójstwa, wytypowano już jednego z nich, który - jak powiedziała rzeczniczka - jest "mocno pobudzony psychoruchowo". Trwa wyjaśnianie zdarzenia.
Zakład Karny w Potulicach jest jednostką penitencjarną typu zamkniętego dla skazanych mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy. W zakładzie znajdują się także oddziały: aresztu śledczego dla mężczyzn, zakładu typu zamkniętego dla młodocianych, dział terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, dział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu.