Misztal zatrzymany za próbę nielegalnego przewiezienia miliona dolarów

Poseł Piotr Misztal został zatrzymany na granicy szwajcarsko - niemieckiej na próbie przemytu około miliona dolarów. Pieniądze, które przewoził Misztal, były w dwóch walutach: w dolarach i w euro. Informację o zatrzymaniu Misztala podało radio TOK FM. Potwierdził ją wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski.
Misztal legitymował się paszportem dyplomatycznym, którym jako poseł mógł się posługiwać jedynie podczas podróży służbowych.

Jak dodał wiceminister, o sprawie zostało poinformowane MSZ, ponieważ poseł legitymował się paszportem dyplomatycznym, którym może posługiwać się tylko w czasie podróży służbowych. Jak podaje dziennik.pl w mercedesie wjeżdżającego do Niemiec posła Misztala (kiedyś w Samoobronie, obecnie niezależny), celnicy natrafili na wielkie paczki pieniędzy.

42-letni Misztal jest jednym z najbogatszych posłów; jego majątek wycenia się na około 62 mln zł. Od czasu gdy zasiadł w ławach poselskich, media często donosiły o jego majątku, a on sam nie unikał okazywania swej zamożności.

Misztal twierdził, że w 2006 r. sam odszedł z Samoobrony, bo różnił się w sprawie przyszłości partii z Andrzejem Lepperem. Według wiceszefa klubu Samoobrony Janusza Maksymiuka, Misztal został wykluczony za niestosowane zachowanie po skazującym go wyroku sądu i za obnoszenie się z majątkiem.

Misztal, za uniemożliwienie inspektorom pracy przeprowadzenie w swojej firmie kontroli, został w 2006 r. przez sąd w Łodzi skazany na 4 tys. zł grzywny.

Skomentuj:
Misztal zatrzymany za próbę nielegalnego przewiezienia miliona dolarów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX