NYTimes.com cały za darmo

The New York Times udostępni za darmo dostęp do całej zawartości swojej strony internetowej i to łącznie z obszernymi archiwami. Gazeta liczy, że dzięki temu zwiększy się ruch na jej stronie, co z kolei przyciągnie pieniądze reklamodawców.
Jedna z największych amerykańskich gazet, The New Yourk Times, udostępni za darmo dostęp do wszystkich zawartości swojej strony internetowej - poinformował dziennik .

Dwa lata temu The Times uruchomił TimeSelect, dzięki któremu za opłatą 49,9 USD rocznie lub 7,95 USD miesięcznie można było uzyskać dostęp do wszystkich materiałów znajdujących się na stronie internetowej dziennika, łącznie z materiałami archiwalnymi. Z TimeSelect mogli korzystać za darmo niektórzy studenci, wykładowcy oraz prenumeratorzy papierowego wydania gazety.

The New York Times udostępni również za darmo swoje archiwa od 1987 roku. Wydania z lat 1851 - 1922 również będą darmowe, opłata będzie pobierana za dostęp do niektórych wydań z lat 1923-1986.

TimeSelect pozyskał w ciągu dwóch lat 227 tys. prenumeratorów i generował blisko 10 mln USD przychodów rocznie.

- Jednak nasze prognozy wzrostu przychodów z projektu były stosunkowo niskie w porównaniu do wzrostu przychodów jakiego spodziewamy się z reklam internetowych - mówi Vivian L. Schiller, wiceprezes NYTimes.com.

Zniesienie bariery w postaci opłat za niektóre artykuły zwiększy ruch na internetowej stronie The New York Times, a to z kolei przełoży się bezpośrednio na zainteresowanie ze strony reklamodawców i wzrost wpływów z reklam.

- Postawienie na przychody z reklam zamiast na prenumeratę jest z pewnością atrakcyjniejszym rozwiązaniem - mówi Colby Atwood, prezes Borrell Associates, firmy zajmującej się badaniem rynku medialnego.

Strona The New York Times ma około 13 mln unikalnych użytkowników każdego miesiąca, jak podaje Nielsen/NetRatings, to o wiele więcej niż ma jakiekolwiek inne internetowe wydanie dziennika.

Skomentuj:
NYTimes.com cały za darmo
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje