Cieszymy się, że przyroda wygrała

- Likwidujemy obóz ekologów w dolinie Rospudy - powiedział portalowi Gazeta.pl szef Greenpeace Polska Maciej Muskat. W tej chwili trwa również likwidacja ogrodzenia ustawionego przez inwestora budowy
Premier: planowane prace w Dolinie Rospudy nie rozpoczną się - czytaj

- Bierzemy słowo premiera za dobra monetę i rzeczywiście w dolinie Rospudy nie będzie budowy - powiedział Maciej Muskat. Jego zdaniem ostateczny werdykt powinien wydać teraz Trybunał Sprawiedliwości. Muskat powiedział, że cieszy się z tych słów premiera także ze względu na gorącą atmosferę i protesty mieszkańców w Augustowie.

Poinformował, że ekolodzy przystępują właśnie do likwidacji swojego obozowiska w dolinie. Według szefa polskiego Greenpeace - kolejnym krokiem powinno być teraz ustalenie alternatywnej trasy obwodnicy. Podkreślił bowiem, że ekolodzy nigdy nie sprzeciwiali się budowie obwodnicy dla Augustowa. Muskat nie wiedział, czy odcinki, nad którymi ruszają prace są odcinkami według starego projektu, czy będą się pokrywać z alternatywną trasą. Premier w wywiadzie dla "Sygnałów Dnia" powiedział, że będą realizowane inne odcinki tej inwestycji, bez szkody dla całego przedsięwzięcia. - Cieszymy się, że przyroda wygrała - powiedział Muskat.

Według informacji, do jakich dotarł portal Gazeta.pl w tej chwili inwestor budowy likwiduje ogrodzenie na terenie przeznaczonym pod budowę i sąsiadującym z obozowiskiem ekologów.