Nicole Kidman twarzą kampanii Nintendo

Japońska firma Nintendo zatrudniła znaną aktorkę do reklamowania gier edukacyjnych na przenośną konsolę DS. Firmy coraz lepiej rozumieją, że gry są nie tylko dla małych i dużych dzieci.
Czterdziestoletnia aktorka znana między innymi z filmu "Moulin Rouge" siedzi z konsolą w dłoni i usiłuje rozwiązać zadania z serii "More Brain Training from Dr Kawashima". Gry wchodzą na europejski rynek w najbliższy piątek.

Cytowana przez serwis BBC News gwiazda twierdzi, że to wspaniały sposób, by jej umysł czuł się młodo.

Producent ma nadzieję dotrzeć ze swoimi konsolami nie tylko do tradycyjnych odbiorców, czyli młodych mężczyzn. Coraz więcej kobiet i dziewczynek gra w gry komputerowe i ich twórcy starają się dostosować do nich swoją ofertę.

Gry wideo są również przebojem wśród amerykańskich emerytów. Coraz intensywniej prowadzi się badania nad zbawiennym wpływem gier na starzejące się mózgi.

Nintendo usiłuje podbić ten rynek także dzięki swojej najnowszej konsoli Wii, która wymaga od gracza nie tylko sprawnych szarych komórek. Żeby grać w Wii trzeba bowiem wstać z fotela i energicznie wymachiwać kontrolerami.

Oba produkty - DS oraz Wii - świetnie się sprzedają. Ta pierwsza - między innymi dzięki temu, że wiele łamigłówek rozwiązuje się na niej z pomocą wygodnego rysika, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kobiet. Kampania z udziałem Kidman do nich jest właśnie skierowana.

Wiosną firma Nintendo odnotowała wzrost zysków o ponad 77 proc. Sony i Microsoft - producenci konkurencyjnych konsol - nie radzą sobie aż tak dobrze na tym rynku, chociaż ich najnowsze urządzenia są znacznie potężniejsze. Wyraźnie jednak skierowane są do bardziej tradycyjnych odbiorców, gdy tymczasem rynek gwałtownie rozrasta się na boki.