Pawlak zeznaje przed komisją śledczą

29.05.2007 00:00
Były premier Waldemar Pawlak zeznał przed sejmową komisją śledczą ds. prywatyzacji banków, że decyzja o odwołaniu wiceministra finansów Stefana Kawalca była konsultowana.
Były premier Waldemar Pawlak zeznał przed komisją śledczą ds. banków, że jego rząd w efekcie doświadczeń z prywatyzacji Banku Śląskiego zmienił politykę w tym zakresie.

Pawlak powiedział, że większy nacisk położono na efekt społeczny i ekonomiczny prywatyzacji. Zaniechano "prywatyzacji doktrynalnej" polegającej na wyzbywaniu się przez państwo własności za wszelką cenę i bez względu na uzyskiwane efekty ekonomiczne. W efekcie podczas następnych prywatyzacji cena sprzedaży była bardziej zbliżona do ceny uzyskiwanej podczas pierwszych notowań na giełdzie.

Pawlak powiedział, że w 1994 roku rozmawiał o zwolnieniu z ministrem finansów Markiem Borowskim i prosił go o wniosek o odwołanie Kawalca. Gdy Borowski odmówił, Pawlak zwolnił Kawalca bez takiego wniosku. Kawalec został zdymisjonowany w związku z zastrzeżeniami do wyceny akcji prywatyzowanego Banku Śląskiego.

Skomentuj:
Pawlak zeznaje przed komisją śledczą
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje