Henryk Blida wytoczy ABW proces

28.04.2007 00:00
Mąż byłej minister Barbary Blidy wytacza proces funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". W piątek doszło do konfrontacji między Henrykiem Blidą a oficer, która miała pilnować jego żony.
Henryk Blida uważa, że ABW popełniła błędy, przez które zginęła jego żona. Gazeta dowiedziała się, że wynajął adwokata Leszka Piotrowskiego, by wytoczyć Agencji sprawę z powództwa cywilnego i proces karny.

- ABW zastosowała skandaliczne metody - mówi "Rzeczpospolitej" Piotrowski. Potwierdza, że Henryk Blida zlecił mu prowadzenie sprawy.

"Funkcjonariuszka zgodziła się nie towarzyszyć Blidzie w łazience"

W piątek Zbigniew Wassermann powiedział, że funkcjonariusze biorący udział w zatrzymaniu wyrazili zgodę nie tylko na skorzystanie z łazienki, ale również na telefon do adwokata.

Według ministra, funkcjonariuszka ABW uległa prośbie Blidy, by nie towarzyszyła jej bezpośrednio w łazience. - Ona pozostawiła Blidę przy otwartych drzwiach do łazienki i wyszła na korytarz - powiedział minister. Wtedy padł strzał. Zdaniem Wassermanna, są tez zastrzeżenia co do planu całej akcji.

- W piątek powinna się odbyć konfrontacja między mężem Barbary Blidy a funkcjonariuszką ABW - powiedział Wassermann. Minister zapowiedział, że do odpowiedzialności dyscyplinarnej zostaną pociągnięci funkcjonariusze, którzy byli w domu Blidy oraz ich zwierzchników z katowickiej delegatury ABW.

Zobacz także
Skomentuj:
Henryk Blida wytoczy ABW proces
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje