Wyrwę prezydenta z sieci wulgaryzmów

22.03.2007 00:00
PRZEGLĄD PRASY. Internetowi chuligani obrzucają Lecha Kaczyńskiego i innych wysokich urzędników epitetami - czytamy w "Super Expressie". Wcześniej nikt się tym nie interesował, teraz winnych ukarać chcą posłowie PiS.
"Obrażanie głowy państwa jest karygodne. Tu nie chodzi o przekonania polityczne, a o poszanowanie instytucji prezydenta i dobre wychowanie. Dlatego przekażę sprawę ministrowi sprawiedliwości" - zdradza Tomasz Górski z PiS. List jest już gotowy i trafi do Zbigniewa Ziobry jutro.

Sercem internetu jest przeglądarka Google, czyli wirtualny katalog, który wyszukuje interesujące nas strony - pisze dziennik. Wpisując do niej słowo "prezydent" pojawia się odnośnik do strony Lecha Kaczyńskiego, www.prezydent.pl. Niestety atak komputerowych cwaniaków zakłócił działanie Google.

Po wpisaniu wulgaryzmu trafiamy na stronę prezydenta

W internecie aż roi się od akcji mających na celu obrażanie polityków. W efekcie wpisując wulgaryzmy zaczynające się na "ch" i "k" internauta zamiast znaleźć słownik epitetów, ląduje na stronie... prezydenta.

To nie koniec skandalu - podkreśla gazeta. "Idiota" i zdrobniała forma od "ch..." gwarantuje nam odwiedziny na stronie Kazimierza Marcinkiewicza. Wpisując "debil" znajdujemy się na stronach wicepremiera Romana Giertycha i posła PiS - Tadeusza Cymańskiego. Chcąc bliżej poznać posła LPR Wojciecha Wierzejskiego, wystarczy wpisać "p...", czyli obraźliwe określenie homoseksualisty - podaje przykłady "SE".

Górski: To szokujące, ukarać winnych

"Pragnę zapoznać Pana Ministra z szokującymi informacjami dotyczącymi publicznego znieważania Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz innych wysokich urzędników państwowych" - rozpoczyna swój list do Zbigniewa Ziobry poseł Górski.

"W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa zwracam się z prośbą, aby Pan Minister, jako Prokurator Generalny, wszczął z urzędu postępowanie w tej bulwersującej sprawie. Mniemam, że organy państwowe posiadają środki, aby po pierwsze - usunąć błędy szkalujące m.in. Głowę Państwa, a po drugie - ukarać winnych" - kontynuuje apel poseł PiS.

Pismo posła Górskiego niedługo trafi na biurko ministra sprawiedliwości - zapowiada "Super Express".

Za obrzucanie polityków wulgaryzmami w internecie powinno się karać?
Skomentuj:
Wyrwę prezydenta z sieci wulgaryzmów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje