"Co z tą Polską": Starcie o aborcję i prawa gejów

- Promocja homoseksualizmu jest promocją cywilizacji śmierci - mówił wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski (LPR) w programie "Co z tą Polską" w Polsacie. Program poświęcony był poglądom wygłoszonym przez ministra edukacji Romana Giertycha na ubiegłotygodniowym spotkaniu unijnych szefów resortów oświaty w Heidelbergu. Giertych zaapelował tam o zakaz aborcji i propagandy homoseksualnej w Europie, czym wywołał medialną burzę.
Oprócz Orzechowskiego gośćmi programu byli: prof. Magdalena Środa, szef SdPl Marek Borowski oraz Artur Zawisza z PiS.

Wiceminister edukacji mówił, że są środowiska, które są przeciwne temu, że Europa musi dążyć do wartości, które tę Europę zbudowały. - W wystąpieniu ministra Giertycha brakło jeszcze głosu przeciw eutanazji. To jest problem w Europie największy - mówił Orzechowski.

Artur Zawisza przypomniał, że postawa Giertycha spotkała się z reakcją premiera. - Premier Kaczyński nie potępił doktryny moralnej, ale nie znaczy to, że ma identyczne z wicepremierem zdanie jeśli chodzi o rozwiązania prawne i nie po to minister edukacji został do Heidelbergu został wysłany - mówił Zawisza.

- Cała aktywność ministra Giertycha nie ma nic wspólnego z edukacją, lecz jest promocją partii, która zanika w wyborach - mówiła z kolei Środa. Przypomniała też o antysemickiej książce ojca ministra edukacji, eurodeputowanego Macieja Giertycha.

Marek Borowski: - Dla wielu Europejczyków Polska zaczyna mieć twarz Giertychów - jednego i drugiego.

Zdaniem Środy w Europie obowiązują pewne zdobycze cywilizacyjne.- Nie można zacząć debaty o karze chłosty czy o torturach. Zło w Europie brało się z języka nienawiści. Trzeba zrezygnować z języka, który dyskryminuje mniejszości - mówiła Środa.

Obecny w programie Robert Biedroń, szef Kampanii Przeciw Homofobii przypomniał, że w hitlerowskich Niemczech Heinrich Himmler stworzył instytut, który miał zwalczać homoseksualizm i aborcję. - Tezy Giertycha są podobne do wypowiedzi przywódców III Rzeszy - mówił Biedroń.

Minister Orzechowski odpowiadał, że Biedroń buduje swój wizerunek na propagandzie sodomii. Zapowiedział, że jego organizacja nie dostanie z MEN żadnych pieniędzy, bo deprawuje młodzież.

Zdaniem Orzechowskiego homoseksualizm to choroba, którą można leczyć.

- A jak się ma pańska teoria ewolucji? - pytał go Borowski (Orzechowski twierdzi, że teoria ewolucji to kłamstwo, które zalegalizowano jako obowiązującą prawdę).

Borowski mówiąc o aborcji tłumaczył, że bywają dramatyczne wybory między życiem płodu a godnością kobiety. - Pytanie gdzie postawić granicę - mówił. - Podobnie jak w przypadku wojny, bywają zabójstwa usprawiedliwione - mówił.

Orzechowski nie chciał wprost odpowiedzieć na pytanie, jak by się zachował w sytuacji, gdyby jego żona stanęła przed dramatycznym wyborem: jej życie, bądź życie nienarodzonego dziecka. Zapowiedział jednak, że jego partia będzie dążyć do ochrony życia od momentu poczęcia.

W sms-owym głosowaniu 14 proc. widzów opowiedziało się jako zwolennicy poglądów Romana Giertycha. 86 proc. było przeciw.

Skomentuj:
"Co z tą Polską": Starcie o aborcję i prawa gejów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX