Premier: Jeżeli Tusk poprosi o spotkanie, to się z nim spotkam

25.01.2007 00:00
Jeżeli lider PO Donald Tusk zwróci się do mnie z prośbą o spotkanie, to go przyjmę - zapowiedział w czwartek premier Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie.
Tusk powiedział wcześniej dziennikarzom, że jest gotów spotkać się z premierem jeszcze w czwartek, by porozmawiać o rozwiązaniu prawnym, które pozwoli uniknąć uzupełniających wyborów samorządowych.

Premier powtórzył na konferencji, że rady mają obowiązek podjąć decyzję o wygaśnięciu mandatu samorządowca, który spóźnił się ze złożeniem oświadczenia majątkowego.

Jak zaznaczył, jeśli rada takiej decyzji nie podejmie, wojewoda może podjąć decyzję zastępczą, od której - dodał szef rządu - przysługuje odwołanie do sądu.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że wypowiedzi ważnych polityków, w tym przywódcy opozycji o przeciwstawianiu się takim decyzjom, są w najwyższym stopniu niedobre z punktu widzenia praworządności, a także są "naganne i szkodzą polskiej demokracji".

Zobacz także
  • Jutro spotkanie Tusk - Kaczyński w sprawie kryzysu samorządowego
  • Premier Jarosław Kaczyński obiecał, że Polska w ciągu dwóch tygodni odpowie na propozycję USA Premier: Tusk posunął się do granicy przestępstwa
Skomentuj:
Premier: Jeżeli Tusk poprosi o spotkanie, to się z nim spotkam
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje