Pawlak: Nadzwyczajny kongres ma uaktualnić program PSL

17.12.2006 00:00
Nadzwyczajny kongres PSL ma uaktualnić program tej partii i "dostosować go do wyzwań, które są w tej chwili, na początku XXI wieku" - powiedział prezes Stronnictwa Waldemar Pawlak w niedzielę na konferencji prasowej w Lublinie.
9 grudnia Rada Naczelna PSL przyjęła uchwałę o zwołaniu nadzwyczajnego kongresu. Ma on się odbyć między 10 marca a 30 kwietnia przyszłego roku i dokonać zmian w programie i statucie PSL.

Pawlak podkreślił, że w zmienionym programie ma być wyraźnie zaznaczona główna misja PSL - takie działanie, aby "ludziom w naszym kraju żyło się po prostu lepiejń. PSL chce "budować Europę w każdej polskiej gminie" i tworzyć dobre perspektywy w kraju, żeby polska młodzież nie musiała wyjeżdżać za granicę.

- Chcemy wyraźnie pokazać, że nie tędy droga w takim policyjnym i podejrzliwym kształtowaniu polityki wewnętrznej, bo w tej chwili jest takie zatruwanie politycznej dyskusji i relacji między ludźmi w naszym kraju. Chcemy opierać te relacje na zaradności, na życzliwości, na pozytywnych wartościach, które wzmacniają ludzi i społeczności lokalne, a nie tylko na budowaniu centralnych rozwiązań" - dodał Pawlak.

Pawlak podziękował członkom PSL na Lubelszczyźnie za wysiłek włożony w niedawną kampanię wyborczą. Lubelscy ludowcy w wyborach samorządowych osiągnęli najlepsze wyniki spośród wszystkich wojewódzkich organizacji PSL. Jak poinformował szef Stronnictwa na Lubelszczyźnie Edward Wojtas, z partią tą związanych jest prawie połowa wójtów i burmistrzów w regionie. Spośród 20 powiatów ziemskich PSL współrządzi w 15, a w 13 ma starostów. W wyborach do lubelskiego sejmiku PSL zdobył ponad 22 proc. głosów.

Skomentuj:
Pawlak: Nadzwyczajny kongres ma uaktualnić program PSL
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje