Lepper: "Wyborcza" przygotowała zamach stanu

09.12.2006 00:00
- "Gazeta Wyborcza" przygotowała zamach stanu, chciała obalić konstytucyjny rząd - w ten sposób wicepremier, lider Samoobrony Andrzej Lepper skomentował w sobotę informację podaną przez tygodnik "Wprost", że poseł Samoobrony Stanisław Łyżwiński nie jest ojcem dziecka Anety Krawczyk.
Atak Leppera to ordynarna pogróżka, której się nie ulękniemy - komentarz Piotra Stasińskiego z "Gazety Wyborczej"

Lepper dodał, że będzie się domagał zamknięcia "Gazety".

Według informacji opublikowanej w sobotę po południu na stronach internetowych tygodnika "Wprost", do Kancelarii Premiera oraz Prokuratury Krajowej wpłynęły już z Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi wyniki badań DNA Stanisława Łyżwińskiego. Wykluczyły one, by poseł Samoobrony był ojcem dziecka Anety Krawczyk.

Sprawę Anety Krawczyk "Gazeta" ujawniła w poniedziałek. Była radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i była dyrektorka biura poselskiego Łyżwińskiego twierdzi, że pracę w partii miała dostać w zamian za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi.

- "Gazeta Wyborcza" chciała obalić rząd. Teraz trzeba dojść, czy ktoś jeszcze obok "Gazety" za tym stał. Czy to tylko robota pana (Adama) Michnika, czy też innych partii politycznych - PO, SLD i PSL - powiedział w sobotę PAP Lepper.

Jak podkreślił, ci którzy stali za prowokacją wymierzoną w niego i Samoobronę powinni przeprosić Polskę i świat. "Nie muszą przepraszać mnie, bo ja jestem tylko pionkiem na szachownicy. Niech przeproszą Polskę i świat" - podkreślił lider Samoobrony.

Lepper poinformował też, że będzie się domagał w sądzie odszkodowań od wszystkich, którzy bez dowodów oskarżali Samoobronę. "Będzie cała masa spraw cywilnych w sądach. Oni wszyscy zapłacą za swoje oszczerstwa" - zaznaczył.

Zamach stanu - próba przejęcia władzy w państwie siłą. Definicja za słownikiem języka polskiego wydawnictwa naukowego PWN.

Skomentuj:
Lepper: "Wyborcza" przygotowała zamach stanu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje