Porwana chce kupić dom, w którym była więziona

Chodzi o austriacką nastolatkę Nataschę Kampusch, która pod koniec sierpnia uciekła porywaczowi-pedofilowi. Położona na przedmieściach Wiednia posiadłość była dla dziewczyny miejscem smutnego dorastania i wieloletniego cierpienia. Teraz Natascha ma 18 lat. Pragnie, by w domu mogła spokojnie mieszkać matka porywacza. Dziewczyna nie życzy sobie, by stał się on komercyjną atrakcją turystyczną - donosi serwis CNN.com.
Nastolatka uciekła 23 sierpnia, a jej prześladowca, 44-letni Wolfgang Prikopil, popełnił wówczas samobójstwo.

Zetknięcie z realnym światem okazało się dla Kampusch bardzo brutalne - czekały ją policyjne przesłuchania i traumatyczne spotkanie z rodzicami, których widziała ostatnio jako 10-latka. Teraz byli dla niej całkowicie obcy.

Przede wszystkim tragedia Nataschy okazała się jednak doskonałą pożywką dla mediów. Na rozmaite sposoby roztrząsa się szczegóły jej udręki. Stacje oferują dziewczynie bajońskie sumy za możliwość wywiadu. Za historię życia Nataschy jedna z telewizji proponowała nawet milion euro.

W wywiadzie dla jednej z austriackich gazet Natascha Kampusch powiedziała, że nie chce, by ludzie zamienili położony na przedmieściach Wiednia dom w "osobliwe, odwiedzane przez pielgrzymki turystów miejsce, w którym sprzedaje się pamiątki w stylu popielniczek i filiżanek do kawy."