Zaskakujący sukces telezakupów w TV Trwam

Nasze obroty przerosły najśmielsze oczekiwania - mówi Maciej Bukowski, prezes firmy Telezakupy Mango nadającej program w stacji o. Rydzyka.


Programy Mango zachęcające do kupna artykułów gospodarstwa domowego i kosmetyków pojawiły się na antenie telewizji redemptorystów w maju. Firma ma w niej cztery 15-minutowe pasma telesprzedaży dziennie. W zamian stacja o. Rydzyka dostaje 25 proc. od każdej transakcji. Postawiła tylko warunek - na jej antenie nie będą prezentowane artykuły erotyczne.

- Od lipca podpisaliśmy długoterminowy kontrakt do końca 2007 r. z opcją przedłużenia - mówi Bukowski. - Umowa przewiduje, że np. formy do ciasta są reklamowane w danym okresie tylko w TV Trwam. Nie mamy więc problemów z identyfikacją widzów stacji, którzy składają zamówienia.

Bukowski jest bardzo zadowolony ze współpracy. Dlatego od przyszłego roku chce rozszerzyć swoje programy do 30 minut. Powód? Reklamy Mango w telewizji redemptorystów okazały się świetnym interesem. - Nie mogę ujawnić naszych obrotów, zastrzeżono to klauzulą w umowie. Mogę tylko powiedzieć, że przerosły nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Bukowski. - Jeśli chodzi o wyniki telesprzedaży TV Trwam to górna półka wśród kanałów tematycznych.

Największym przebojem jest krem Ellezza, reklamowany jako oryginalny wyciąg z wydzieliny ślimaka pomagający zmniejszyć wypryski, blizny, oparzenia, rozstępy, trądzik i zmarszczki. Cena - 199 zł za 30-gramowe opakowanie. Inne hity to: ziołowe odżywki do włosów i Wonder Max "szybki jak błyskawica zestaw wielofunkcyjny" ułatwiający prace kuchenne. Przed mundialem i wakacjami dobrze sprzedawał się także gadżet w kształcie piłki nożnej - minitelewizor z radiem World Cup 2006.

- Dziwię się, że do TV Trwam nie walą drzwiami i oknami producenci proszków do prania i produktów do gospodarstwa domowego - mówi Bukowski.

W stacji nie sprzedają się za to sprzęt do fitness, politury samochodowe i artykuły komputerowe. Stacja ma starszych widzów, powyżej 40. roku życia, ich nie interesują takie produkty.

Telewizja o. Rydzyka nie chciała także, by Mango oferowało w niej kasety i płyty z homiliami papieskimi, okolicznościowe monety z Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. Być może dlatego, że ten sam asortyment oferuje związana z nią fundacja Nasza Przyszłość.

Według firmy AGB Nielsen Media Research, która monitoruje stacje telewizyjne, od 1 stycznia do 30 kwietnia TV Trwam oglądało średnio ok. 10 tys. osób na minutę, a jej udział w rynku wyniósł 0,15 proc. W grupie widzów powyżej czwartego roku życia podobną oglądalnością mogą pochwalić się takie stacje, jak Club, HBO, Planete czy Canal+. Daje to toruńskiej stacji 21. miejsce w rankingu kanałów tematycznych. Za nadawany w niej 30-sekundowy spot w paśmie od godz. 16 do godz. 22 trzeba zapłacić 5 tys. zł, a za 10 sekund - 2,5 tys. zł.