06.06.06 - dziś szatański dzień

Dziś szatańska data: 06.06.06. Policja i Kościół uspokaja, że nic nam nie grozi. Za to poseł Anna Sobecka zaleca ostrożność
Ostatni raz szatańska data straszyła ludzi 6 czerwca 1906. I choć tamtego dnia świat nie dotknęła żadna apokalipsa, to po 100 latach demon magicznej daty znów ożywa. - Wyznawcy szatana długo czekali na ten dzień. Bardzo prawdopodobne, że zamierzają go wykorzystać do ataków. W największym niebezpieczeństwie są budynki kościołów i cmentarze - ostrzega biuletyn rozesłany do parafii luterańskich w całej Norwegii, gdzie sataniści są bardzo aktywni. Norwegowie dobrze pamiętają, jak w 1992 roku jedna z organizacji satanistycznych podłożyła ogień pod siedmioma kaplicami, więc nie zlekceważyli ostrzeżeń. Dziś w wielu norweskich parafiach wierni trzymają warty, wypatrują podejrzanych osób i - tak jak w kaplicy Holmenkollen w Oslo - legitymują nieznajomych przed wejściem do świątyni.

A jak do dzisiejszej daty przygotowały się polskie parafie? Nasi księża nie boją się satanistów i nie barykadują kościołów. - W Polsce są sataniści, ale nie są dobrze zorganizowani. To kilka lub kilkanaście kilkuosobowych grup w różnych regionach Polski - opowiada o. Tomasz Aleksiewicz z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. - Wielu działa w pojedynkę i w ogóle nie utrzymuje kontaktów z innymi satanistami. Czasami dopuszczają się ekscesów, jak profanacje nagrobków na cmentarzach, ale nie dobiegły mnie słuchy, by na dziś coś takiego było planowane.

Uspokaja też policja. - Cały czas monitorujemy ewentualne zagrożenie ze strony grup, które podają się za satanistów, ale nie mamy sygnałów na temat ich aktywności w związku z dzisiejszą datą - tłumaczy podinsp. Zbigniew Matwiej z Komendy Głównej Policji. Jednak ani polski Kościół, ani policja nie mają dokładnych danych o polskich satanistach. Nie wiadomo nawet, ilu ich jest. - W Polsce przynależność do satanistów nie jest zabroniona, więc nie znamy ich liczby. Nie wiemy też, ile rocznie odprawia się w Polsce czarnych mszy, bo ich odprawienie też nie jest karalne - wyjaśnia komisarz Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Anna Sobecka: zwracajmy dziś uwagę na osoby ubrane na czarno noszące długie włosy

Tą bezczynnością polskich służb zdziwiona jest Anna Sobecka, poseł Narodowego Koła Parlamentarnego. - Jestem osobą wierzącą i wiem, że sataniści stanowią duże zagrożenie - mówi. Według niej nie można wykluczyć, że wyznawcy szatana mogą chcieć wykorzystać dzisiejszą datę, by wszystkim o sobie przypomnieć. - Trudno przewidywać, co mogliby planować, ale na wszelki wypadek powinniśmy być tego dnia ostrożni i zwracać uwagę na wszystkie podejrzane osoby na ulicy - opowiada. Na kogo konkretnie uważać? - Na osoby ubrane na czarno, w skórzanych kurtkach, z długimi włosami, tatuażami i kolczykami, bo tak mogą być ubrani sataniści.

Czy zastosujesz się do rady posłanki Sobeckiej?