Sadzenie drzewek niebezpieczne dla uczniów

Działacze bielskiego Forum Młodych PiS-u po liście wiceministra edukacji o zagrożeniu ze strony organizacji pacyfistycznych i ekologicznych ostrzegają szkoły przed Klubem Gaja jako "niebezpieczną" organizacją ekologów
W liście do kuratorów wiceminister edukacji Jarosław Zieliński prosił, by ostrzec dyrektorów szkół przed organizacjami, które próbują dostać się do szkół i wykorzystują "atrakcyjne hasła pacyfistyczne, ekologiczne, antywojenne" do szerzenia "szkodliwych treści wychowawczych". Teraz listem posługuje się młodzieżówka bielskiego PiS-u przeciwko Klubowi Gaja, jednej z najstarszych organizacji ekologicznych w kraju.

- To organizacja, która pod płaszczykiem działalności ekologicznej propaguje szkodliwe ideologicznie treści filozofii Wschodu - uważa Maurycy Rodak, lider Forum Młodych PiS-u. Chodzi mu np. o jogę i wegetarianizm. - Same w sobie nie są groźne, jednak połączenie ich z różnego rodzaju warsztatami i szkoleniami zaczyna być niebezpieczne. Tak działają sekty - uważa Rodak. - To działalność, która przez dyrektorów powinna być trzymana z daleka od szkół - dodaje Stanisław Pięta, poseł PiS-u z Bielska-Białej.

Klub Gaja znany jest w szkołach m.in. z akcji "zbieraj makulaturę - ratuj konie" - za pieniądze z makulatury wykupuje z rzeźni konie i umieszcza w gospodarstwach ekologicznych lub przekazuje fundacjom zajmującym się hipoterapią. Organizuje też Święto Drzewa, któremu od lat patronuje m.in. Ministerstwo Ochrony Środowiska - namawia szkoły do sadzenia drzew, ucząc przy tym o ich znaczeniu w przyrodzie. - Czy propagowanie ochrony środowiska i pomocy zwierzętom może być tak niebezpieczne dla umysłów młodych ludzi? - zastanawia się założyciel i lider Gai Jacek Bożek.

Bielscy nauczyciele mówią nam, że ekolodzy z Gai nigdy nie próbowali przemycać żadnych podejrzanych poglądów. - Jeśli młody człowiek nauczy się sadzić drzewa, jest nadzieja, że w przyszłości nie będzie ich łamał - uważa nauczyciel z jednej z bielskich szkół średnich.

Skomentuj:
Sadzenie drzewek niebezpieczne dla uczniów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje