Politycy poprawiali życiorysy w Wikipedii

Wirtualna encyklopedia Wikipedia oskarża współpracowników amerykańskich kongresmanów o stronnicze zmiany w swych politycznych biografiach - donosi serwis BBC
Z życiorysów amerykańskich polityków zamieszczonych w internetowej encyklopedii Wikipedia zaczęły znikać co bardziej niewygodne fakty. Ślady prowadzą na Kapitolskie Wzgórze - donosi BBC.

Było to możliwe, gdyż encyklopedia Wikipedii tworzona jest przez samych internautów, którzy samodzielnie mogą do niej dodawać kolejne hasła i wprowadzać zmiany do już istniejących tekstów.

Pytanie o wiarygodność informacji w internetowej encyklopedii pojawiło się, gdy sztab demokratycznej kongresmanki Marty Meehan przyznał się do wprowadzenie kilku retuszy do jej biografii. Kiedy przyjrzano się bliżej poprawkom wprowadzanym w biogramach amerykańskich polityków, okazało się, że wiele z nich dokonywanych było z komputerów Kongresu.

Jak na razie ustalono, że co najmniej sześć życiorysów prominentnych kongresmanów zostało poddanych różnym retuszom. W każdym przypadku ślady prowadziły do komputerów z Kapitolskiego Wzgórza.

Czy twoim zdaniem encyklopedia redagowana przez samych użytkowników może być wiarygodna?
Skomentuj:
Politycy poprawiali życiorysy w Wikipedii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX