Domowe sposoby na płeć dziecka

Marzycie o dziewczynce czy chłopcu? Wiadomo - najważniejsze, żeby było zdrowe. Ale próbować zawsze można... W końcu to przyjemne. Porady dotyczące planowania płci dziecka wiele osób traktuje z przymrużeniem oka jako ludowe przesądy mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Tymczasem wielu lekarzy przyznaje, że to, czy urodzi się chłopczyk, czy dziewczynka, może zależeć np. od dnia, w którym rodzice uprawiali seks. A na to mamy przecież wpływ!
X, Y... Powstaje dziecko

Płeć uzależniona jest od chromosomów płciowych. Komórki rozrodcze zawierają po jednym z nich: komórka jajowa ma zawsze chromosom X, plemniki zaś X lub Y. Gdy w chwili zapłodnienia z komórką jajową połączy się plemnik zawierający chromosom X (powstaje para XX), na świat przyjdzie dziewczynka, a jeśli plemnik z chromosomem Y (czyli będzie XY), urodzi się chłopiec.

Ona i on

Kobieta.Owulacja, czyli uwolnienie komórki jajowej, występuje średnio co 28 dni. Komórka jajowa czeka na zapłodnienie tylko 24 godziny. Żeby ustalić dokładny termin owulacji, trzeba regularnie mierzyć temperaturę ciała i zapisywać na specjalnym wykresie, obserwować zmiany śluzu szyjkowego lub ewentualnie robić testy owulacyjne dostępnewaptece bez recepty.

Mężczyzna. Może począć dziecko w zasadzie w każdej chwili, bo produkcja nasienia trwa non stop. Plemniki żyją średnio 72 godziny, ale zawierające chromosom X różnią się trochę od tych z Y. Pierwsze, "żeńskotwórcze", są większe, poruszają się wolniej, ale są za to bardziej wytrzymałe i dłużej żyją. Drugie, "męskotwórcze", są mniejsze i szybsze, ale po dotarciu do celu szybko "padają" ze zmęczenia.

Oni

Płeć dziecka może zależeć od wyboru momentu intymnego zbliżenia. Gdy plemniki przedostaną się do dróg rodnych kobiety, gnają na spotkanie z komórką jajową. Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.Konkurencja jest ogromna, bo w jednym ejakulacie jest od 40 do kilkuset milionów plemników, a zwycięzca tylko jeden. Stosunek w czasie owulacji, tuż przed nią lub tuż po niej zwiększa szansę na poczęcie chłopca. To dlatego, że małe zwinne plemniki "męskie" szybciej docierają do komórki jajowej. Podczas owulacji w drogach rodnych kobiety panuje najmniej kwaśne środowisko. Poza tym skurcze szczytowania ułatwiają przedostanie się nasienia do kanału szyjki macicy, gdzie warunki bardziej sprzyjają plemnikom sprinterom. Zatem panowie, którzy chcieliby mieć syna, powinni szczególnie zadbać o orgazm swojej ukochanej.

Jeśli do intymnego zbliżenia dojdzie dwa lub trzy dni przed spodziewaną owulacją, większość "męskich" plemników padnie ofiarą bardziej kwaśnego środowiska pochwy lub polegnie ze zmęczenia po morderczym wyścigu. A wolniejsze, bardziej wytrzymałe plemniki z chromosomem X, odpowiedzialne za poczęcie dziewczynki, po dotarciu do celu poczekają na uwolnienie komórki jajowej. Domowe metody planowania płci warto traktować z przymrużeniem oka. Precyzyjne określenie terminu owulacji jest bardzo trudne i wymaga mrówczej pracy oraz cierpliwości. A kilkugodzinna pomyłka może dać zupełnie odwrotny do oczekiwanego efekt. Ujmując rzecz żartobliwie, metoda polega na "celowaniu" w chłopca lub "czekaniu" na dziewczynkę. Jeśli się nie uda? Cóż... ważne, żeby było zdrowe.

Wiek i pozycja

Część naukowców sądzi, że wplanowaniu płci dziecka ma znaczenie także wiek rodziców i pozycja w trakcie stosunku. Z wiekiem wydzielina w drogach rodnych kobiety staje się bardziej kwaśna, co sprzyja poczęciu dziewczynki. Podobnie jak seks w pozycji klasycznej, bo sperma trafia wtedy dalej od ujścia szyjki macicy i plemniki muszą dłużej wędrować przez nieprzychylne im środowisko. Z kolei kochanie się od tyłu sprzyja poczęciu chłopca.

Domowe sposoby na określenie płci dziecka...
Skomentuj:
Domowe sposoby na płeć dziecka
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje