Wiadomości >  Archiwum

PKL zawiesiły kursowanie kolejki na Gubałówkę w Zakopanem

PAP, pi
19.12.2005
A A A Drukuj
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka Polskie Koleje Linowe (PKL) zawiesiła w poniedziałek rano kursowanie kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę w Zakopanem. "Kolejka nie kursuje do odwołania" - powiedziała PAP w poniedziałek Teresa Kęsek z PKL.
Według władz PKL, na skutek protestu rodziny Gąsieniców-Byrcynów, do której należy kilka działek na stoku Gubałówki, firma ta nie może sztucznie śnieżyć i ubijać ratrakami części trasy narciarskiej. Spółka postanowiła więc zawiesić kursowanie kolejki, bo - jak twierdzą przedstawiciele PKL - jej funkcjonowanie zimą, gdy nie wozi narciarzy, przestaje być opłacalne.

Trasa narciarska na południowym stoku Gubałówki, przebiegająca równolegle do torów kolejki, leży na gruntach około 30 prywatnych właścicieli. Co najmniej trzy działki należą do rodziny Byrcynów. W kwietniu tego roku zakopiański sąd nakazał PKL rozebrać leżącą na gruntach Byrcynów instalację wodociągową do sztucznego śnieżenia trasy oraz wydać działki do wyłącznej dyspozycji rodziny.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX