Hymn pomarańczowej rewolucji po polsku

Polscy raperzy nagrali własną wersję utworu "Razom nas bahato"
Piosenka nagrana przez nieznany wcześniej, pochodzący z Iwanofrankowska duet Greenjolly towarzyszyła niedawnym demonstracjom na placu Niepodległości w Kijowie. Pojawiała się też na wiecach zwolenników Wiktora Juszczenki także w innych krajach. W Polsce rozpropagował ją teledysk przygotowany przez TVN 24. Teraz powstała jej polska wersja językowa. W realizacji projektu, którego pomysłodawcą jest Robert Leszczyński, wzięli udział hiphopowcy związani z poznańską wytwórnią UMC: Ascetoholix (Doniu, Liber i Kris), Duże Pe, Mezo, Owal i Pięć Dwa Dębiec.

Utwór zatytułowany po polsku "Jest nas wielu" nie jest tłumaczeniem ukraińskiej kompozycji. Z niej pozostał jedynie wysamplowany refren. Zwrotki to komentarz raperów zarówno do ukraińskiej rewolucji, jak i sytuacji w Polsce. Warszawski freestylowiec Duże Pe w swoim fragmencie tekstu nawołuje, aby śladem Ukrainy poszła teraz Białoruś.

"Jest nas wielu" trafiło właśnie do polskich rozgłośni radiowych. Jest też dostępne na stronie internetowej wytwórni UMC. Wkrótce do utworu powstanie teledysk. Jak podaje serwis muzyczny cgm.com.pl, nie jest wykluczone, że kompozycja pojawi się również na nowej płycie Mezo, która ma mieć swoją premierę pod koniec lutego.Fragmenty polskiej wersji

Duże Pe

Przy mikrofonach nie myślę o milionach/ Ja myślę o tym, czego jeszcze można dokonać/ Wiesz/ Nie muszę tu zarobić tyle co Comarch/ Natomiast chcę ratować życie jak MONAR/ Gdy na salonach dzielą świat na strzępy/ Te dźwięki budzą lęki u Łukaszenki/ Białoruś, bądźcie następni/ Zbiry wkrótce się skończą wam dioksyny i tiry.Hans (52 Dębiec)

Na razie pełni wiary w tych/ którychście wybrali, dla nich stali w mrozie/ w pomarańczowym kolorze/ Ja jestem sceptykiem, mój kraj tego wymaga/ Głośnym krzykiem na płycie swój sprzeciw wyrażam/ Ideały się depcze, słowa wielkie zapomina/ Dla małych spraw wiecznie prywata, układ, świnia/ Realizm prosto z Polski - to dla was Ukraina/ Lepiej miejcie na oku to, co u was się zaczyna/ Polityku jeden z drugim pamiętajcie małych ludzi/ bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży/ Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni/ Za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas, że się upomni/ bo razom nas bahato, to dodaje nam odwagi/ Nas nie podolaty, bo nie dacie nam rady.