Jak wygląda program w TV Trwam

Telewizja Trwam jest radiem, pod które próbuje się podłożyć jakieś obrazki. Najczęściej przypadkowe. Ponadtrzygodzinny program wypełniają: Anioł Pański, trzy serwisy informacyjne, modlitwy z dziećmi i dla dzieci, msze, Apel Jasnogórski i znane z Radia Maryja "Rozmowy niedokończone".
Serwisy przypominają dzienniki z głębokiego PRL-u. Prezenterzy siedzą sztywno na tle niebieskiej ściany, informacje recytują, zaglądając często do kartek. Zaczynają od tego, gdzie jest jaki strajk, lub od tego, co rząd źle zrobił. Konsekwentnie podają, że jesteśmy razem z Amerykanami okupantami w Iraku i że Unia Europejska realizuje interesy ponadnarodowych monopoli kosztem zwykłych ludzi. Ekspertem od prywatyzacji jest Gabriel Janowski, od spraw politycznych Antoni Macierewicz, a od rolnictwa Bogdan Pęk. Większość informacji oparta jest na niedomówieniach lub półprawdach. Niektóre kończą się odesłaniem do "Naszego Dziennika".

Śmiertelnie nudne są "Rozmowy niedokończone". W nich najbardziej widać, że radio potrafi zamarkować otwartość na głosy publiczności. Bo w radiu nie widać, jak wyłącza się komuś mikrofon, gdy ma inne zdanie niż prowadzący audycję. Po zapowiedziach, że porozmawiamy np. o miłości czy zbawieniu duszy zalewa się telewidza banałami o wszystkim. Jeden mówi o złodziejstwie liberałów, drugi ma potrzebę podzielenia się tym, co myśli o komunistach, trzeci oznajmia, że kocha o. Rydzyka.

Nawet "Rozmowy" z gwiazdą Radia Maryja - Jerzym Robertem Nowakiem - są nie do oglądania. W radiu irytował albo rozśmieszał, ale gdy widzi się go siedzącego przy stoliku obłożonego ściągami i cytatami, które czyta co chwila, wzbudza litość.

Główna słabość telewizji Trwam to jej ideologiczne namaszczenie wymieszane z brakiem profesjonalizmu. Ojciec Rydzyk chełpi się, że właśnie na tym ma polegać urok telewizji Trwam. Idzie jak leci, dzięki czemu nie ma manipulacji. Ojciec Rydzyk nie rozumie, że manipuluje, aż miło i że stworzył telewizję antytelewizyjną. TRWAM znaczy podobno - Tadeusz Rydzyk WAM. Pytanie, komu?