Europa Plus rozpycha się na lewicy? "Kwaśniewski zjednoczył całe SLD"

- Aleksander Kwaśniewski zjednoczył całe SLD - mówił w Poranku Radia TOK FM Dariusz Joński. Rzecznik Sojuszu wskazywał, że Europa Plus będzie nową partią polityczną. Bagatelizował jednak jej znaczenie, określając ją jako "partię gabinetową". - Nie zajmujemy się nią - podkreślał Joński.
Dariusz Joński opisywał w Poranku Radia TOK FM nastroje w SLD po powstaniu Europy Plus, inicjatywy lewicowych polityków skupionej m.in. wokół Aleksandra Kwaśniewskiego. - Dzisiaj nikt nie wierzy, że to jest chwilowe - mówił rzecznik SLD. - To jest budowanie nowej partii politycznej obok Sojuszu - dodał.

Joński powiedział, że po konferencji Kwaśniewskiego, Siwca i Palikota odbyło się spotkanie władz SLD z przewodniczącymi powiatów. - Dawno nie widziałem tak zjednoczonego SLD. Wszyscy mówili o jednym: by wzmacniać partię, nie zmieniać programu na centrolewicowy, nie zmieniać nazwy, nie zapraszać ludzi z centrum, którzy nigdy by z SLD nie poszli - opowiadał rzecznik Sojuszu. - Aleksander Kwaśniewski zjednoczył całe SLD - podkreślił.

Dodał też, że Europa Plus z "poparciem rzędu 8 proc." to "projekt gabinetowy". - Nie zajmujemy się tym.

Gierek? "Mieszkania udało się wybudować, praca była"

Joński komentował też przygotowany przez Centrum im. Ignacego Daszyńskiego "Niezbędnik historyczny" dla działaczy SLD. Podkreślił, że lewicowi historycy pracowali nad nim kilkanaście miesięcy i dopiero mają go przedstawić.

- Na początku tego roku rozmawialiśmy o dekadzie Gierka. Proszę zobaczyć, jak różne były oceny historyków. Prawicowi widzieli tylko minusy, lewicowi wskazywali, że jednak coś w tej dekadzie udało się zrobić. Mało powiedziane: coś - tłumaczył Joński. - Mieszkania udało się wybudować, praca była. Oczywiście, były plusy i minusy...

- Tam o kartkach było napisane, że były rozwiązaniem, dzięki któremu wiele osób mogło tanio kupować podstawowe produkty - ironizował prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel. - Wróćmy do kartek na te podstawowe produkty!

- Poczekajmy, aż Centrum przedstawi cały dokument - uspokoił Joński. - Dziennikarze już to oceniają. To nie fair.

Więcej o:
Komentarze (13)
Europa Plus rozpycha się na lewicy? "Kwaśniewski zjednoczył całe SLD"
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 22 razy 14

  Sojusz Leśnych Dziadków

 • jerzysm42

  Oceniono 21 razy 13

  Miller wybrał na swego rzecznika wybitnego intelektualistę. Odsuwa na bok innych, mądrzejszych od siebie, aby stworzyć przestrzeń Jońskiemu.

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 10

  Bagatelizujemy jednak jej znaczenie, określając ją "partią gabinetową". - Nie zajmujemy się nią - podkreślał Joński.
  ================================================================
  Panie (niedo)rzecznik!
  Zaklinanie rzeczywistości na niewiele się zdaje. Jak pan wie, pańskie stwierdzenie, że Powstanie Warszawskie było w 1984 roku, wcale historii nie zmieniło...

 • milorex10

  Oceniono 18 razy 8

  Należy błogosławić każdy nowy polityczny twór, który zagrozi stęchłemu i śmierdzącemu układowi PO - PiS. Jak wiemy, Tusk na arenie międzynarodowej to tylko giermek Merkel. Prawda jest taka, że Tusk mógłby co najwyżej czyścić buty Kwaśniewskiemu. Nigdy mu nie dorówna. Tusk to tylko piłkarski harcerzyk.

 • cornelius-ltd

  Oceniono 22 razy 6

  A po Gierku bylo powstanie warszawskie,panie Jonski...Jak taki analfabeta i nieuk moze byc twarza partii obecnej w Sejmie?

 • illuminatus2

  Oceniono 11 razy 5

  Do wyborów i wyjazd...

 • qron

  Oceniono 5 razy 3

  Cholera. Muszę się dowiedzieć czy w szkole, do której mam zamiar zapisać dziecko, uczą historii lewicowej, czy prawicowej...

 • abc3456

  Oceniono 3 razy 1

  SLD=
  Skansen Leśnych Dziadków
  Skansen Leciwych Dinozaurow ew.

 • wodakrolewska

  Oceniono 7 razy -3

  www.rmf24.pl/ekonomia/news-poslowie-lewicy-zaglosowali-w-pe-wbrew-interesom-polski,nId,943978
  tyle wystarczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX