"Przedsiębiorczy" szpital brał za operacje dwa razy: prywatnie i na NFZ

Te same operacje szpital ortopedyczny w Jabłonnie sprzedał dwa razy. Pacjent kupował prywatny zabieg za kilka tysięcy złotych. Drugie tyle dał NFZ, bo według dokumentów operację wykonano w ramach państwowego ubezpieczenia. To nie wszystkie grzechy szpitala, jakie odkryli dziennikarze "Gazety Wyborczej" i "Uwagi" TVN.
Osteon ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale - jak informuje pacjentów - na bezpłatny zabieg trzeba poczekać. Pani Karolina, 28-latka, która po wypadku miała zerwane więzadło w kolanie, czekać nie chciała. Wybrała operację prywatną za 9 tys. zł - według zapewnień lekarzy - lepszą metodą niż operacja refundowana przez NFZ. Cóż z tego, skoro po operacji rehabilitacja nie przyniosła efektów, a zewnętrzny ortopeda wystawił diagnozę: przeszczep źle ulokowany, kolano niestabilne, będą potrzebne aż dwie operacje.

Pacjentka wróciła do Osteonu, by skserować swoją dokumentację medyczną. Z niej dowiedziała się, że jej zabieg był bezpłatny, bo sfinansowany przez NFZ. Pani Karolina: - Nie mogłam uwierzyć! Napisałam skargę do NFZ, bo przecież przy operacji dostałam z Osteonu paragon z napisem "usługa medyczna".

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Lekarze bezpłatnie doradzą cudzoziemcom. Porozumiesz się po ukraińsku i po rosyjsku O lekarza łatwiej w sieci. "A ja internetu nie mam!?
Komentarze (138)
"Przedsiębiorczy" szpital brał za operacje dwa razy: prywatnie i na NFZ
Zaloguj się
 • public_enemy5

  Oceniono 256 razy 228

  Przecież tak robi większość szpitali i przychodni. Jak ktoś chce sprawdzić wystarczy, że zapyta o rachunek za prywatną usługę i obserwuje nerwową reakcję personelu

 • m33h0w

  Oceniono 216 razy 196

  To jest już prawie norma w obecnym systemie opieki zdrowotnej. Znając moralność i pazerność polskich konowałów nie budzi to żadnego zdziwienia.

 • zlybocian

  Oceniono 147 razy 139

  Chciwość i głupota, ciekawe do czyjej kieszeni szły pieniądze prywatne. Swoją drogą to proceder mocno rozpowszechniony, szczególnie u stomatologów, bo tak się jakoś utarło że do dentysty jak się idzie to się płaci a wcale nie zawsze trzeba...

 • caro3139

  Oceniono 128 razy 112

  A bo ludzie się czepiają zbudowano nam dobrą służbę zdrowia i lekarzy dobrzy i system.Należałoby jednak pozbyć sie pacjenta aby ten system działał perfekcyjnie

 • jb777

  Oceniono 108 razy 96

  To zdaje się norma takie zachowanie.
  Kuzyn miał podobny zabieg w Poznaniu - rachunku w ogóle nie otrzymał ... Kilka tys poza kasą ... A później w szpitalu ciąg dalszy przez tego samego lekarza.
  A min Rostowski udaje że nie widzi ... Żałosne

 • fakiba

  Oceniono 160 razy 92

  Zaraz wyskoczy jakiś pajac i będzie udowadniał że winny jest system i należy koniecznie odwołać ministra

 • 80662270a

  Oceniono 83 razy 83

  wszystkie placówki należałby sprawdzić

 • falco2009

  Oceniono 75 razy 69

  Gdyby na służbę zdrowia przeznaczyć cały budżet państwa , to i tak według lekarzy i reszty pracowników służby zdrowia byłoby to skandalicznie mało.
  Biała Mafia potrafi przewalić nie taką kasę o czym wszyscy ludzie wiedzą ,ale boją się pisnąć , bo w końcu i tak będą pacjentami a zemsta lekarska może być przykra .
  jak mawia JP czyli Janusz Palikot ; qrestwo

 • fakiba

  Oceniono 69 razy 65

  No to teraz zrobić szpitalowi prześwietlenie i postawić jedyną możliwą diagnozę że nadaje się jedynie na cmentarz usług po uprzednim uregulowaniu rachunku z NFZ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje