Śmierć Jolanty Brzeskiej. Śledztwo zostanie umorzone?

18.03.2013 16:33

Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta

Śledztwo w sprawie śmierci 64-latki, której zwłoki znaleziono w 2011 roku w Lesie Kabackim, zakończy się do 3 kwietnia; wszystkie czynności zostały wykonane; trwa analiza zgromadzonych materiałów. Jak dotąd nie przedstawiono nikomu zarzutów. W związku z tym śledztwo prawdopodobnie zostanie umorzone.
Spalone ciało działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów Jolanty Brzeskiej znaleziono przed dwoma laty na leśnej polanie na południowych obrzeżach stolicy. Wszczęte wtedy przez prokuraturę śledztwo formalnie dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci, ale prokuratura bada kilka możliwych wersji, w tym samobójstwa i zabójstwa.

- Postępowanie jest przedłużone do 3 kwietnia i zmierza ku końcowi. Wszystkie czynności procesowe zostały wykonane. Trwa analiza zgromadzonych materiałów - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Dariusz Ślepokura.

Śledczy przesłuchali kilkudziesięciu świadków. Uzyskano opinie: z zakresu badań chemicznych, daktyloskopii, medycyny sądowej, toksykologii oraz psychologii. Dokonano oględzin akt spraw cywilnych i karnych prowadzonych z udziałem Brzeskiej. Ślepokura przypomniał, że córka zmarłej, która jest stroną postępowania, składała różne wnioski dowodowe. - Wszystkie z nich są uwzględniane - podkreślił.

"To bardzo tajemnicza śmierć"

Jak dotąd nie przedstawiono nikomu zarzutów. W związku z tym śledztwo prawdopodobnie zostanie umorzone. - Wszystko, co można było zrobić, prokurator już zrobił. Nie udało się ustalić bliższych okoliczności śmierci. Nie było bezpośrednich świadków. Nikt nie widział, jak kobieta dostała się do tego parku. Biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził, że w chwili zaprószenia ognia kobieta żyła - powiedział Ślepokura.

- Jest to bardzo tajemnicza śmierć. Dużo wskazuje na to, że ktoś się mógł przyczynić do śmierci tej kobiety, że to nie było samobójstwo, ale pewności takiej nie mamy - powiedział Ślepokura. - Nie budzi wątpliwości, że nawet jak to postępowanie zostanie umorzone, to będzie w zainteresowaniu wymiaru sprawiedliwości, w przypadku gdyby się pojawiły jakieś nowe informacje wskazujące na sprawców - dodał.

Od dwóch lat organizowane są m.in. przez Komitet Obrony Lokatorów demonstracje przypominające o sprawie śmierci kobiety. Kolejna ma się odbyć w poniedziałek przed gmachem Prokuratury Generalnej. Jak podawały lokalne media, kobiecie groziła eksmisja, ponieważ była winna kilkadziesiąt tysięcy złotych właścicielowi kamienicy, w której mieszkała.

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • drojb

  Oceniono 1 raz 1

  Umorzenie - to SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  przecież znani są ci, którym zalazła za skórę!!!!!!!!!!!!!!!

 • czytam_i_oczom_nie_wierze

  Oceniono 1 raz 1

  "Umorzą śledztwo ws. tajemniczej śmierć (...)" I to na głównej!

 • abw12300

  Oceniono 1 raz 1

  Sprawnie działa nasza prokuratura... Nie ma co. Widać to gołym okiem.

 • dymciak

  Oceniono 4 razy 2

  Plicja nie wie tego tak samo, jak nie wiedziała w przypadku zabójstwa Olewnika, Papały i wielu innych.

  Dobrze, że Adam Michnik wyjaśnił nam ostatnio, że Polska jest normalnym demokratycznym krajem. Gdyby nie Redaktor, to nadal myślałbym, że Polska jest cywilizacyjnym zadupiem, w którym rządzą układy polityczno - biznesowo - mafijne.

 • drozd215

  Oceniono 4 razy 4

  To takie dość typowe działanie, nic albo niewiele robić przez lata i na końcu umorzyć sprawę.
  Nie wykryto sprawcy, a co sam miał się zgłosić?

 • poljack

  Oceniono 3 razy 3

  odwołać prokuratora nieudacznika

 • oservattoreromano

  Oceniono 7 razy 3

  Prokuratorzy, polscy - są w stanie coś sensownego zdziałać ?! Toż to same odpady, najgorsi absolwenci uniwersytetów. - do sądu ich nie chcą, na radców prawnych ich nie chcą, aplikacji adwokackich nie są w stanie zrobić ( za wysoki poziom dla nich ), to do prokuratury. Tam przynajmniej można leczyć swoje kompleksy poprzez dokopywanie niewinnym ludziom. Jak dokopują?! - pokazuje TV Polsat w niedzielę o 19:30 - program pt. "Państwo w państwie"

 • 104i9

  Oceniono 26 razy 26

  Nastał czas na słabych i leniwych prokuratorów.Umarzają bo nie potrafią i nie chce im się ciągnąć dalej śledztwa.Umorzono,odfajkowano sprawę,bo tak najprościej .To w tej Polsce dalej trwa spektakl na umarzanie i kompromitacje wymiaru niesprawiedliwości..

 • eesensja

  Oceniono 5 razy 5

  Znowu ŚlePO Ku***a niczego nie znalazła? Nie miała POzwolenia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje