Samolot spadł na osiedle w USA. Są co najmniej dwie ofiary

18.03.2013 06:15
Samolot spadł na osiedle w USA. Są co najmniej dwie ofiary

Samolot spadł na osiedle w USA. Są co najmniej dwie ofiary (Fot. HANDOUT REUTERS)

Niewielki prywatny samolot odrzutowy spadł w USA na osiedle mieszkalne. Zginęły co najmniej dwie osoby - podały amerykańskie władze. Są też ranni.
Dwusilnikowa maszyna Beechcraft Premier I leciała z miasta Tulsa w stanie Oklahoma i rozbiła się w South Bend, w stanie Indiana. Według służb lotniczych ofiary śmiertelne to dwie osoby lecące samolotem. Szpital w South Bend podał, że zajmował się jeszcze trzema rannymi. Nie wiadomo, czy byli to pasażerowie czy też ludzie, którzy odnieśli obrażenia na ziemi.

Na miejscu wypadku są policja i straż pożarna. Jak twierdzą, jest bardzo niebezpiecznie, gdyż z samolotu wydostało się paliwo. Ze względu na zagrożenie wybuchem w części osiedla wyłączono prąd. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną wypadku była usterka mechaniczna maszyny. Samolot próbował lądować, ale w czasie manewrów zniknął z radarów kontroli lotów.

W czasie upadku samolot ściął dach jednego domu, poważnie uszkodził drugi i wbił się w trzeci. Sąsiedzi nie potrafili powiedzieć, czy mieszkańcy domów byli wewnątrz w czasie zdarzenia.

Zobacz także
Komentarze (11)
Samolot spadł na osiedle w USA. Są co najmniej dwie ofiary
Zaloguj się
 • lukask73

  Oceniono 4 razy 4

  Nie do wiary! 12 lat temu inny samolot podobno spadł na inny blok, taki pięciokątny, w Waszyngtonie. Blok miał dziurę sto razy większą niż to co pokazują tu na zdjęciach, ale nigdzie nie było widać ani kawałka samolotu. A tutaj - odrzutowiec ledwo się mieści w tym domu. Zastanawiające.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 2 razy 2

  idiota.

 • kabel1111

  Oceniono 19 razy 1

  Jakiś lipny ten samolot. U nas awionetki ścinają betonowe słupy skrzydłami a ten się rozleciał po zderzeniu z drewnianym domkiem

 • jwko

  Oceniono 2 razy 0

  OT WYPADEK ,ale jeden telefon do prezesa i Antek sprawdzi kto popsuł samolot , a i kto chatkę postawił w tym miejscu .

 • ja_mowie_to_co_mysle

  Oceniono 25 razy -9

  Oby więcej, wytłuką się sami i będzie spokój na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje