Ratownicy przerwali poszukiwanie zaginionego Polaka na Elbrusie

Elbrus

Elbrus (fot. JukoFF/Wikimedia Commons/public domain/)

Potężne opady śniegu zmusiły ratowników z rosyjskiej republiki Kabardyno-Bałkarii do przerwania poszukiwań polskiego alpinisty, który zaginął na Elbrusie - informuje Polskie Radio. Kontaktu z 23-letnim Polakiem nie ma od 9 marca.
Ratownicy musieli przerwać poszukiwania zaginionego na Elbrusie Polaka. Dalszą akcję ratunkową uniemożliwiła śnieżyca - informuje Polskie Radio. Kontakt z Polakiem i jego kolegą z Iranu urwał się 9 marca. Rodzina powiadomiła ambasadę w Moskwie o zaginięciu mężczyzny dopiero 6 dni później. Ambasada natychmiast przekazała informacje właściwym rosyjskim służbom, zaznacza jednak, że nie ma potwierdzenia, iż alpiniści w ogóle wyruszyli w kierunku szczytu Elbrusa.

Przerwana akcja ratunkowa. Śnieżyca na Elbrusie

W sobotę siedmioosobowa grupa ratowników znalazła na Elbrusie dwa plecaki, które prawdopodobnie należą do zaginionych alpinistów - informowała agencja ITAR-TASS, powołując się na przedstawiciela Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w Kabardo-Bałkarii Murata Ałażychowa. Plecaki znaleziono na zboczu Elbrusu na wysokości 4800 m n.p.m. Ratownicy sądzą, że należą one do zaginionych.

Jak donosi Polskie Radio, ratownicy od rana próbowali kontynuować poszukiwania. Jednak pogoda uniemożliwia prowadzenie akcji. Rzecznik miejscowego centrum operacyjnego Murat Apażychow zapowiedział, że poszukiwania zostaną wznowione, gdy tylko poprawi się pogoda. Cytowane przez agencję Interfax źródło w służbach poszukiwawczo-ratowniczych na Elbrusie przekazało, że Polak i Irańczyk nie zarejestrowali swojego wyjścia i nie podali trasy.

Elbrus położony jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu. Liczy 5642 m n.p.m. Jest najwyższym szczytem Rosji.

Zobacz także
Komentarze (5)
Ratownicy przerwali poszukiwanie zaginionego Polaka na Elbrusie
Zaloguj się
 • medrek_forumowy

  Oceniono 6 razy 0

  Kolejny lodowy wojownik, który nie boi się poświęcić życia dla realizowania swojej pasji, mam nadzieje że ministerstwo sportu zorganizuje wyprawę żeby go odnaleźć, i godnie pochować.

 • portlander

  Oceniono 58 razy -4

  Wspinaczka wysokogorska przyniosla ostatnio spoleczenstwu polskiemu kilka niepotrzebnych ofiar. Nie mniej jednak pozostaje legalna. Marihuana jest nielegalna, a nikogo nie zabila!

 • gokle

  Oceniono 35 razy -5

  Setki ludzi znikaja w Polsce codziennie z roznych przyczyni wszystkim ( moze poza rodzina ) to wisi. Dlaczego niby mialoby mi w jakis szczegolny sposob zalezec na samobojcy na Elbrusie? Jego wybor, jego zycie, jego sprawa.

 • maradona1986

  Oceniono 33 razy -19

  Jednego durnia mniej bedzie wiecej zarcia dla innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje