U Olejnik o Platformie Oburzonych: "Platforma lansowania Dudy", "Kukiz zna się na polityce jak ja na jazzie"

- Piotr Duda organizuje sobie platformę wejścia do polityki. PiS traktuje go jak naturalnego sojusznika, a on im kuku pokazał - komentował w Radiu ZET spotkanie Platformy Oburzonych w Gdańsku Marek Siwiec. W "Siódmym dniu tygodnia" Moniki Olejnik politycy spierali się o ocenę inicjatywy szefa "Solidarności" Piotra Dudy. Na ogół nie traktowali jej jednak zbyt poważnie.
- To raczej Platforma Odrzuconych. 80 proc. z tych, którzy spotkali się w Stoczni Gdańskiej, przewinęło się przez politykę. Na Zachodzie Oburzeni to młodzież, a tam [w Gdańsku] ja bym był młody - tak Stanisław Żelichowski z PSL komentował zorganizowane pod auspicjami "Solidarności" spotkanie kilkudziesięciu organizacji pozarządowych i związków zawodowych w Sali BHP w Gdańsku pod hasłem "Platforma Oburzonych".

- Pan przewodniczący Duda, bardzo inteligentny człowiek, wie, że pierwszy szef "S" został prezydentem, drugi prawie premierem, trzeci tylko posłem. Trzeba tu coś odbudować. Ale na tych ludziach, którzy się tam pojawili, nie sądzę, by to zrobił. Paweł Kukiz tak się zna na polityce jak ja na muzyce jazzowej - dodał.

Hofman: Oburzeni konkurencją PiS? My realizujemy ich postulaty

- Cieszę się, że różne środowiska wyrażają coraz głośniej to, co większość Polaków sądzi: Według ostatniego sondażu CBOS 2/3 Polaków chce zmiany rządu. Na spotkaniach w terenie widzę wielu oburzonych ludzi. Wielu młodych. W Europie to pokolenie 1000 euro, u nas - 1000 zł na umowę-zlecenie - mówił z kolei Adam Hofman.

- Platformy Oburzonych nie odbieram jako konkurencji. My niektóre z ich postulatów realizujemy. Złożyliśmy projekt, by wnioski złożone z inicjatywy obywatelskiej nie były w Sejmie odrzucane przez PO w pierwszym czytaniu. Popieramy też referendum o wiek emerytalny - dodał rzecznik PiS.

- Autorzy konstytucji świadomie ograniczyli instytucję referendum. Chciałbym widzieć zachwyt pana Hofmana, gdyby zostało zaproponowane i przegłosowane np. referendum ws. aborcji - kontrował Nałęcz.

Siwiec: Duda chce wjechać na Oburzonych do polityki

- To jest platforma lansowania pana Dudy. Szef "Solidarności" chce przy tej okazji wjechać do polityki - oceniał Marek Siwiec (do niedawna SLD, obecnie Ruch Palikota). - Będzie skromnie ukrywał uśmiech zadowolenia, "ależ jakże, ależ nie". Ale organizuje sobie platformę wejścia do polityki - przeciw PiS-owi, który traktuje go jak naturalnego sojusznika, a on im kuku pokazał - dodał Siwiec.

Europoseł Ruchu Palikota ocenił, że "Duda stanie koło PiS", ale w pewnym momencie stanie się dla tej partii problemem, "bo będzie chciał przywódcą prawicy zostać".

Protasiewicz: Ktoś zrobił sobie z tych ludzi tło. I nie jest to Kukiz

Europoseł PO Jacek Protasiewicz powtórzył w "Siódmym dniu tygodnia" diagnozę szefa swojej partii: - Tam [w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej, gdzie odbywało się spotkanie Platformy Oburzonych - red.] był rzeczywiście zlepek różnych grup. Widziałem twarze ludzi, którzy od dawna są niezadowoleni - czy rządził PiS, czy PO - stwierdził Protasiewicz.

Dodał, że "wszyscy mają jakąś swoją pretensję do świata". - Ale ktoś ich tam zaprosił, żeby zrobić sobie tło. I nie jest to Kukiz, który naiwnie wierzy że jedną czarodziejską sztuczką (JOW) zmieni rzeczywistość.

Zobacz także
 • Cezary Kaźmierczak i Piotr Duda Prezes ZPP do Dudy: Przedsiębiorcy mają w d..., jaką Pan ustanowi płacę minimalną [LIST OTWARTY]
 • Szef "Solidarności" Piotr Duda Powstaje Platforma Oburzonych. Co musicie o niej wiedzieć [10 RZECZY]
 • Donald Tusk i Piotr Duda w Sejmie, 30 marca 2012 "Premierze, porozmawiaj z Dudą. Trzeba gadać ze związkowcami"
Komentarze (258)
U Olejnik o Platformie Oburzonych: "Platforma lansowania Dudy", "Kukiz zna się na polityce jak ja na jazzie"
Zaloguj się
 • szary-polak

  Oceniono 300 razy 188

  " Hoffmann od apelatywu Hofmann ‘ dworzanin’. Nazwisko ma germańskie pochodzenie.
  Formy nazwiska: Hoffmann, Hoffman, Hofman

  Źródło: Kazimierz Rymut, "Nazwiska Polaków. Słownik historyczno - etymologiczny", Języka Polskiego PAN, Kraków 1999 "

  Wszystko się zgadza. Tylko ten "dworzanin" potocznie brzmi, parobek,wazeliniarz, przydupas.....

 • mcguirre

  Oceniono 182 razy 126

  Brdzo ciekawe, że tą przedziwną platformę tworzą związkowcy opływający w przywileje i bonusy obce normalnym pracownikom a spotkania odwiedzają emeryci, który o swoją przyszłość nie muszą się martwić mając gwarantowany miesięczny dochód oraz rolincy nieudacznicy, krórzy są największymi beneficjentami UE. Reszty nie ma bo pracuje i nie ma czasu na pierdoły bo dobrze sobie zdają sprawę, że jak się samemu się nie zarobi to nikt nie da.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 387 razy 115

  Co mówi dziadek do wnuczka, gdy na spacerze spotkają pana Dudę? Popatrz dziecko, tak wygląda dziś bolszewik.

 • borman60

  Oceniono 170 razy 110

  Platformę oburzonych powinni opisywać dziennikarze "niezależni" i "niepokorni" .Oni wszyscy są na platformie pisowskiej .

 • dziadekjam

  Oceniono 132 razy 90

  Mówienie o Siwcu "Europoseł Ruchu Palikota", to poważne nadużycie, podobnie jak banitów z PiS nazywanie europosłami PJN czy SP. Żaden z tych eurodeputowanych nie był kandydatem partii, którą rzekomo teraz reprezentuje, bo partii tych w wyborach do PE nie było, a głosy uzyskali od wyborców popierających inne partie, tak więc są zwykłymi uzurpatorami.

 • monika.libra36

  Oceniono 75 razy 65

  Politycy wydostają się na szczyty dlatego, że większość z nich nie ma zdolności, dla których chciano by ich zatrzymać trochę niżej:)

 • mniejniz0

  Oceniono 152 razy 62

  Siwcze, nie sądź wszystkich po sobie... a co Ty, będąc już w polityce, zrobiłeś w kwestii prawa pracy np.?

 • laliska

  Oceniono 170 razy 34

  Bajzel w panstwie, w kazdej dziedzinie przechodzi wszelkie wyobrażenie, ale zadni Oburzeni tu nic nie pomogą. Popaprance zwani elitą stworzyli sobie takie prawo, ktore pozwala im zniszczyc kazdą niewygodna osobę.

 • dziadekjam

  Oceniono 290 razy 34

  "Kukiz zna się na polityce jak ja na jazzie."
  ================================
  Pani Monisiu! Kukiz zna się na polityce tak samo jak i pani :-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje