Dwie trzecie Polaków za heteroseksualnymi związkami partnerskimi. A homoseksualne?

17.03.2013 09:18
Darek i Iwona - zwolennicy związków partnerskich podczas demonstracji przed Sejmem

Darek i Iwona - zwolennicy związków partnerskich podczas demonstracji przed Sejmem (Łukasz Głombicki/Gazeta.pl)

Dwie trzecie Polaków (67 proc.) popiera wprowadzenie przepisów regulujących prawa osób żyjących w heteroseksualnych związkach partnerskich. Zdecydowanie mniej (47 proc.) jest za takimi prawami dla par homoseksualnych - wynika z sondażu TNS Polska.
Zobacz także
Komentarze (233)
Dwie trzecie Polaków za heteroseksualnymi związkami partnerskimi. A homoseksualne?
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 219 razy 141

  Większość Polaków popiera związki partnerskie, nawet 59 % "wierzących i regularnie praktykujących".
  Jakoś w sejmie, który powinien być odzwierciedleniem społeczeństwa nie ma takiej większości. Posłowie wcale nie reprezentują wyborców, raczej własne interesy i własne sumienie, o ile jest zgodne z tymi interesami.

  Może powinniśmy zafundować sobie wielkie narodowe referendum, nt. konkordatu, finansowania kościołów, religii w szkołach, in vitro, aborcji oraz liczby posłów i senatorów?
  Wtedy okazałoby się co liczy się dla Polaków, a nie polityków.

 • petelkowa

  Oceniono 198 razy 56

  Jakoś u mnie przeciwnie. Nie rozumiem związków partnerskich hetero, które domagają się praw takich jak w małżeństwie. Rozumiem związki homo, które nie mają możliwości zawarcia związku małżeńskiego. I dlatego popieram ich dążenia do legalizacji związków homoseksualnych, sama pozostając w związku małżeńskim (hetero) No i oczywiście, jeśli się nie da inaczej, poprę związki tzw. partnerskie, jeśli to ma pomóc homoseksualnym.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 59 razy 39

  Sondaże... Jakiś fetysz. Zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy czegoś. Najlepiej to było widać w przypadku sondaży dotyczących aborcji. Po czasie okazało się, że przeciwnicy równie chętnie na skrobanki do Czech jeździli.

 • stanislaw_baton

  Oceniono 53 razy 27

  No coz, postawienie pytania w ten sposob: czy "popiera pan/pani wprowadzenie przepisów regulujących prawa osób żyjących w związkach partnerskich heteroseksualnych" nie jest tozsame z pytaniem "czy jest pan/pani za ustanowieniem dodatkowego bytu prawnego jakim jest zwiazek partnerski".

  Prawda ze jest roznica? Mala manipulacja sondazami i juz mozemy napisc naglowek: "Dwie trzecie Polaków za heteroseksualnymi związkami partnerskimi" co po przeczytaniu pytania wydaje sie nieuprawnione. Ach ta propaganda.

 • czarna.stopa

  Oceniono 131 razy 25

  no proszę. aż 67% Polaków nie widzi potrzeby wtrącania się w życie heteroseksualnego sąsiada! powalający wynik. A w takiej katolickiej Argentynie, skąd pochodzi nowy papież, 70% społeczeństwa popiera małżeństwa homoseksualne (podkreślam małżeństwa - nie tylko związki partnerskie). Wniosek: okazuje się że to nie wiara katolicka stoi za brakiem tolerancji Polaków, ale ich osobiste cechy być może nawet zakodowane genetycznie. nie ma drugiego tak zaściankowego i pełnego nienawiści jak Polska kraju w całej cywilizowanej Europie!

 • rekomendator

  Oceniono 27 razy 17

  A ja mam dokładnie odwrotnie: popieram związki partnerskie, ale tylko między osobami tej samej płci. Tak by mogli np. dowiadywać się o swoim zdrowiu w szpitalu.
  Osoby heteroseksualne mogą wziąć ślub. Jak nie kościelny to cywilny. Mam wrażenie, że cały ten bój o związki partnerskie w tym przypadku to strach przed odpowiedzialnością za własne decyzje.

 • barteks1979

  Oceniono 45 razy 15

  Pozostałą 1/3 nie zrozumiała pytania ...

 • hevennandhell

  Oceniono 133 razy 11

  Od lat żyję w związku partnerskim. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z uzyskaniem informacji medycznych. Testamentem potwierdzonym notarialnie spisaliśmy się wzajemnie. Zakupy wartościowe kupujemy naprzemiennie, raz moja partnerka, raz ja. Trochę systematyczności w pilnowaniu rachunków. Nie jast nam potrzebny "związek partnerski". Odnoszę jednak wrażenie że clou problemu tkwi w homoseksualizmie na zasadzie, dziś daliście nam zgodę na związki jednopłciowe, to dlaczego jutro nie chcecie dać nam prawa do adopcji. Zaczynam przypatrując się ofensywie propagandowej środowisk LG, obawiać się że za kilkanaście lat zostanę uznany za dewianta. Gdyż moim celem jest prokreacja. Zaspakajanie huci, która nic nie wnosi społecznie, nie może być nagradzana zrównaniem praw osób ze zakłóconym popędem seksualnym do praw osób heteroseksualnych.

 • komarrek

  Oceniono 17 razy 9

  Posłowie reprezentują episkopat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje