Indie. Szwajcarska turystka padła ofiarą zbiorowego gwałtu

16.03.2013 15:49
Szwajcarska turystka prowadzona przez policjantki

Szwajcarska turystka prowadzona przez policjantki (Fot. Uncredited AP)

Szwajcarska turystka padła ofiarą zbiorowego gwałtu w indyjskim stanie Madhja Pradeś - poinformowała tamtejsza policja. Zatrzymano i przesłuchano 13 mężczyzn, z których sześciu następnie zwolniono. Szwajcarkę zgwałciło ośmiu mężczyzn.
39-letnia Szwajcarka i jej mąż zwiedzali środkowe Indie. Jak podaje "Outlook India", turyści podróżowali na rowerach z namiotami, nocowali m.in. w nieoznaczonych terenach w lesie. Gdy ich zaatakowano, mieli wracać z wycieczki do świątyni w Orchha i jechać w stronę Agry. Według relacji napastnicy pobili oboje, po czym zgwałcili kobietę na oczach męża. Ofiarom ukradli telefon komórkowy, laptop i 10 tys. rupii (185 USD).

Szwajcarce udzielono pomocy w szpitalu w mieście Gwalior. Była przytomna i rozmawiała z policjantami. Według informacji policji ani kobieta, ani jej mąż nie odnieśli obrażeń, które zagrażałyby ich życiu. W sprawie turystki interweniował już ambasador Szwajcarii. Rozmawiał z kobietą i jej mężem, zapewniał, że zdrowie i leczenie poszkodowanej jest teraz absolutnym priorytetem. Jak pisze "The Times of India", ambasador zwrócił się też do władz stanu o jak najszybsze ukaranie sprawców.

W połowie grudnia Indiami wstrząsnęły doniesienia o zbiorowym zgwałceniu 23-letniej studentki w autobusie w Delhi. Kobieta zmarła w wyniku obrażeń. O gwałt oskarżono sześciu mężczyzn, w tym jednego nieletniego. Główny oskarżony, kierowca autobusu, w którym doszło do gwałtu, popełnił samobójstwo. Procesy pozostałych trwają. Pełnoletnim sprawcom grozi kara śmierci.

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje