Kowal ostro o PO: To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. Tusk jest kompletnie niewiarygodny

Paweł Kowal

Paweł Kowal (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny - mówił Paweł Kowal w "Przesłuchaniu" RMF FM. Szef PJN w ostrych słowach krytykował politykę Donalda Tuska, którego określił jako "kompletnie niewiarygodnego".
Paweł Kowal krytykował m.in. dzisiejszy wywiad Donalda Tuska dla "Gazety Wyborczej". - Premier mówi: "nie chcę, aby Polska się rozjechała. Bardzo potrzebne jest mocne centrum, ono zawraca ludzi z ideologicznych frontów, stabilizuje sytuację i koncentruje się na zadaniach cywilizacyjnych. Moim zadaniem jest to, aby dwa wielkie, poważne i godne odłamy naszego narodu czuły się dobrze w naszym kraju". Ja się pytam, gdzie wy chcecie się wcisnąć? - komentował europoseł.

- Premier jest dziś kompletnie niewiarygodny. Niech porozmawia z tzw. matkami I kwartału, których jest 80 tysięcy, którym obiecał zmianę reguł urlopu wychowawczego i macierzyńskiego - mówił Kowal.

"To jest lewacki rząd, ekstremistyczny"

Zdaniem szefa PJN Tusk kreuje się na polityka centrum, co nie jest prawdą. - Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. On używa takiej ideologii i takiej frazeologii. Premier nie jest już w centrum. Niech przeczyta sobie książkę Rokity, swojego kolegi, i przypomni sobie na czym wyrastał w 2003-2004 roku - powiedział Kowal.

- Miał być rok rodziny, mamy Stefana Niesiołowskiego z dyskusjami o szczawiu, z którego się śmieją na całym świecie. Tak nie wygląda centrowa partia - dodał polityk.

Donald ma Jarka, Jarek ma Donalda

Europoseł krytykował również finansowanie partii politycznych. - Ja bym im powiedział: "zacznijcie od zmiany systemu", dlatego, że dzisiaj w Polsce system wygląda tak, że Donald ma Jarka i bez Jarka nie może funkcjonować, a razem mają - lekko licząc - 800 milionów dotacji w ostatnich latach dla partii politycznych - zaznaczył polityk.

- A Jarek ma Donalda? - pytała prowadząca. - Mają siebie nawzajem. 6 procent ludzi popiera wydawanie takich pieniędzy na partie. Tak naprawdę to nie jest na partie, tylko na dwie centrale partyjne i oni są nie do ruszenia, dopóki nie sprzeciwimy się temu systemowi - stwierdził Kowal.

Zobacz także
Komentarze (239)
Kowal ostro o PO: To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. Tusk jest kompletnie niewiarygodny
Zaloguj się
 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 356 razy 214

  Tusk może i nie jest wiarygodny ale z niego taki lewak jak ze mnie papież.

 • dan3iger

  Oceniono 264 razy 158

  Lewcki ekstremistyczny rząd ? - Kowal, daj już spokój Dziadkowi Jarkowi.

 • dziadekjam

  Oceniono 219 razy 125

  Kowal, to już nie tylko sierota po Jarkaczu, czy Fotydze, to nawet już sierotka po Joasi Kluzik-Rostkowskiej, więc nic dziwnego, że pieprzy jak zaczadzony..

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 187 razy 111

  a kogo Kowal obchodzi?!j)mu tylko chodzi o dobra posadke w europarlamencie,tak jak ekipie;kwacha i ziobry.jeszcze rok i koniec jego politykowania,bo do brukseli sie nie dostanie.

 • e-komentarz

  Oceniono 178 razy 92

  To dlaczego, Pawełku, społeczeństwo po raz drugi wybrało Donalda, a nie Jarka?
  I odrzuciło na margines stuprocentowo "wiarygodny" PJN?
  Nie wierzysz w mądrość Narodu?
  A co do finansowania partii z budżetu - masz rację, to błąd.
  I o dziwo nie jest to wina Tuska. On nadal chce zniesienia finansowania
  z budżetu państwa, nie ma chętnych partii by mu pomogły przegłosować. *)
  Powinny utrzymywać się tylko ze składek członkowskich.

  *) - www.biznes.banzaj.pl/Donald-Tusk-o-finansowaniu-partii-z-budzetu-panstwa-67124.html

 • staszek_psychiatra

  Oceniono 157 razy 85

  Kowal? Kowal? Nie kojarzę. To ktoś istotny? Nie. To tylko niegroźny paranoik.

 • ewamariasz

  Oceniono 131 razy 75

  A Kowal nie ma nikogo!!! Pseudonaukowe analizy, podszyte zranioną dumą oceny i - co najważniejsze - brak poparcia...

 • zyks

  Oceniono 116 razy 68

  Kowalowi odbiło ? Ostatnio popisywał się jakim-takim umiarkowaniem ? Tusk - lewak ?

 • lui2003

  Oceniono 115 razy 63

  Panie Kowal samknij pan juz KLAPE bo my podatnicy na pana tez placimy za te szczekanie, wez sie pan za fizyczna prace to wtedy pogadamy. Obrazac innych zest latwo ale trzeba zaczac od siebie,FUJ

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje