Kowal ostro o PO: To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. Tusk jest kompletnie niewiarygodny

16.03.2013 13:57
- Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny - mówił Paweł Kowal w "Przesłuchaniu" RMF FM. Szef PJN w ostrych słowach krytykował politykę Donalda Tuska, którego określił jako "kompletnie niewiarygodnego".
Paweł Kowal krytykował m.in. dzisiejszy wywiad Donalda Tuska dla "Gazety Wyborczej". - Premier mówi: "nie chcę, aby Polska się rozjechała. Bardzo potrzebne jest mocne centrum, ono zawraca ludzi z ideologicznych frontów, stabilizuje sytuację i koncentruje się na zadaniach cywilizacyjnych. Moim zadaniem jest to, aby dwa wielkie, poważne i godne odłamy naszego narodu czuły się dobrze w naszym kraju". Ja się pytam, gdzie wy chcecie się wcisnąć? - komentował europoseł.

- Premier jest dziś kompletnie niewiarygodny. Niech porozmawia z tzw. matkami I kwartału, których jest 80 tysięcy, którym obiecał zmianę reguł urlopu wychowawczego i macierzyńskiego - mówił Kowal.

"To jest lewacki rząd, ekstremistyczny"

Zdaniem szefa PJN Tusk kreuje się na polityka centrum, co nie jest prawdą. - Proszę pokazać drugą centrową partię w Europie, która przez kilka miesięcy organizuje ideologiczne awantury. To jest lewacki rząd, ekstremistyczny. On używa takiej ideologii i takiej frazeologii. Premier nie jest już w centrum. Niech przeczyta sobie książkę Rokity, swojego kolegi, i przypomni sobie na czym wyrastał w 2003-2004 roku - powiedział Kowal.

- Miał być rok rodziny, mamy Stefana Niesiołowskiego z dyskusjami o szczawiu, z którego się śmieją na całym świecie. Tak nie wygląda centrowa partia - dodał polityk.

Donald ma Jarka, Jarek ma Donalda

Europoseł krytykował również finansowanie partii politycznych. - Ja bym im powiedział: "zacznijcie od zmiany systemu", dlatego, że dzisiaj w Polsce system wygląda tak, że Donald ma Jarka i bez Jarka nie może funkcjonować, a razem mają - lekko licząc - 800 milionów dotacji w ostatnich latach dla partii politycznych - zaznaczył polityk.

- A Jarek ma Donalda? - pytała prowadząca. - Mają siebie nawzajem. 6 procent ludzi popiera wydawanie takich pieniędzy na partie. Tak naprawdę to nie jest na partie, tylko na dwie centrale partyjne i oni są nie do ruszenia, dopóki nie sprzeciwimy się temu systemowi - stwierdził Kowal.

Zobacz także
Komentarze (239)
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kowal odległość nie służy miłości i jak widać i posiadania aktualnych wiadomości. Z poziomu Brukseli wszystko wydaje się inne ale My w przeciwieństwie do Pana pracujemy i zarabiamy w Polsce. Czas wyborów nadejdzie wtedy się okaże komu zaufamy. Jedno jest dla mnie pewne NIGDY WIĘCEJ PIS przy władzy.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 3 razy -1

  To lewacki rząd jak najbardziej. Obietnica pilnego zajęcia się związkami sodomitów, rozwalaniem normalnych rodzin co przedstawili już w swoim "Manifeście komunistycznym" K. Marks i F. Engels a bolszewia pierwsza usiłowała wprowadzić w życie nie pozostawia tu żadnych wątpliwości. Beztroskie tempo zadłużania kraju, coraz głębsze zaglądanie do kieszeni podatników jest również typowe dla lewackich czeredek socjalistycznych zbójców. Może nam naczelny zbójca też objaśni cel nieustannie zwiększanej inwigilacji społeczeństwa o czym zaświadcza ta rosnąca lawinowo ilość bilingów rozmów telefonicznych, ilość podsłuchów po jakie służby coraz bezczelniej sięgają (to już idzie w miliony), ograniczanie praw obywatelskich, zawłaszczanie mediów i niedopuszczanie do ich pluralizacji (TV TRWAM), zawłaszczanie wszelkich możliwych obszarów życia społecznego i setki innych objawów typowych dla komunistycznej hunty jaką mamy jeszcze w pamięci. Nade wszystko jednak te lewackie rządy definiuje wojna z katolicyzmem jaka za przyzwoleniem tego rządu niekompetentnych ludzi się dzieje na całym ideologicznym froncie. To hańba dla tego rządu. Tu rzeczywiście jak powiedział słusznie reżyser Braun powinny świstać już kule, albo niedługo my usłyszymy świst syberyjskiego wiatru...

  Zniszczyć ten rząd. Najgorsze wyjście, nawet niedemokratyczne, nawet niekonstytucyjne jest lepsze niż ten rząd.

 • szczuras99

  Oceniono 1 raz 1

  Poglady Kowala i jego kanapie daja mu 1 % poparcia . Nikt nie przywiazuje wagi do tego co ten duren polecie .

 • fordysta

  Oceniono 3 razy 1

  Ma Pan rację, panie Kowal. Dokładnie tak jest.

 • fragles102

  Oceniono 4 razy 0

  ZAWSZE MÓWIŁEM ŻE RZĄD CO PRZYGOTOWUJE ZAMACHY MORDUJE W BIAŁY DZIEŃ ŚWIADKÓW I OSOBY POSTRONNE JEST EKSTERMISTYCNY A ICH WYSŁANNICY CO SYPIĄ LISTY DO URNY TO PARSZYWI BEZMÓZGOWCY CAŁKOWICIE ODDANI IDEI ZNISZCZENIA I SZCZAWIU

 • tatun44

  Oceniono 3 razy 1

  Buahahahaha rząd Tuska lewicowy ?! oj Kowal Kowal grunt pod nogami się pali ? tobie bliżej do bandziorów z UPA niż do Polaków .

 • od-or

  Oceniono 2 razy 2

  a jaka zajadłość i zaciekłość żeby tylko do tego koryta się dorwać, co za bzdury wygadują, przecie najbardziej lewacki w swych wypowiedziach i założeniach jest Kaczyński ze swymi satelitami ,SLD jest bardziej prawicowe

 • pisubek

  Oceniono 3 razy -1

  Kowal byl znany jak dotad przede wszystkim z glupkowatego usmieszku, a teraz jego znakiem rozpoznawczym sa glupkowate wypowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje