Zatrzymany podejrzewany o zabójstwo trzyosobowej rodziny. To Rosjanin?

16.03.2013 11:10
Przed budynkiem przy Długiej w  Gdańsku, w którym doszło do potrójnego zabójstwa

Przed budynkiem przy Długiej w Gdańsku, w którym doszło do potrójnego zabójstwa (Fot. Dominik Werner / Agencja Gazeta)

Policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem podejrzewanego o zamordowanie trzyosobowej rodziny z Gdańska. Według nieoficjalnych informacji, jakie podaje TVN24, powołując się na osobę blisko związaną ze śledztwem, zatrzymany jest obywatelem Rosji. - Trwają czynności procesowe z jego udziałem - powiedziała w rozmowie z portalem Gazeta.pl Joanna Kowalik-Kosińska, rzeczniczka KWP w Gdańsku.
Ciała trzyosobowej rodziny znaleziono w mieszkaniu w jednej z kamienic przy ul. Długiej w centrum Gdańska. Rodzina mieszkała tam od kilku lat, wynajmowała mieszkanie. Ciała odkrył w czwartek po południu brat jednej z ofiar.

Jeszcze w czwartek po wstępnych oględzinach zwłok lekarz medycyny sądowej orzekł, że kobieta, mężczyzna i dziecko zginęli najprawdopodobniej od strzałów, choć w przypadku dziecka istniały wątpliwości.

Kobieta w wieku 30 lat była z zawodu kosmetyczką, natomiast 33-letni mężczyzna prowadził działalność gospodarczą, zajmował się m.in. handlem za pośrednictwem internetu. Mężczyzna kolekcjonował też antyki, w tym zabytkową broń. Prokuratura nie wyklucza, że zginęła część kolekcji mężczyzny. W mediach pojawiły się informacje, że zabójstwo mogło być efektem porachunków gangsterskich, jednak ze wstępnych ustaleń nie wynika, aby mężczyzna czy kobieta wchodzili w przeszłości w konflikt z prawem.

Policja i prokuratura oszczędne w informowaniu o sprawie

Komendant policji w Gdańsku powołał specjalną - złożoną z kilkunastu osób - grupę, która zajęła się wyjaśnianiem sprawy. Wczoraj udało się zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o związek z zabójstwem. - Mężczyzna został zatrzymany wczoraj wieczorem. Obecnie trwają czynności procesowe z jego udziałem - powiedziała Joanna Kowalik-Kosińska, rzeczniczka KWP w Gdańsku. Policja ani prokuratura nie chcą udzielać więcej szczegółów na temat sprawy.

Jak informuje Radio ZET, mężczyzna został zatrzymany w Elblągu. Pojawiły się też informacje o domniemanej narodowości sprawcy. TVN24, powołując się na osobę blisko związaną ze śledztwem podaje, że zatrzymany jest obywatelem Rosji.Zobacz także

Najnowsze informacje