Bardzo zimno w weekend. W nocy nawet -19

15.03.2013 16:50

Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta

Weekend będzie chłodny. W dzień kilka stopni poniżej zera, ale w nocy temperatura na wschodzie Polski spadnie nawet do -19 stopni.
Zamknięte lotniska w Świdniku i podrzeszowskiej Jasionce, odwołane zajęcia w szkołach Lubelszczyzny, w Małopolsce uszkodzone dachy, a w górach rosnące zagrożenie lawinowe - marcowy atak zimy sparaliżował dzisiaj życie w południowo-wschodniej Polsce.

W regionie tym odwołano też zajęcia w 45 szkołach. - Nie ma możliwości dojazdu uczniów do szkół. Ci, którzy dotarli do szkoły, mają zapewniona opiekę - powiedział Jerzy Surma z lubelskiego kuratorium oświaty. Jak dodał, ostateczna liczba szkół, w których odwołano zajęcia, może być większa, bo informacje w tej sprawie wciąż spływają.


Jutro na krańcach północnych i wschodnich możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. od -5 do -2 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich, od 0 do 2 st. na zachodzie i północnym zachodzie.

W nocy miejscami, głównie na południowym wschodzie, silne zamglenia z widzialnością od 1000 do 3000 m oraz mgły osadzające szadź z widzialnością od 300 do 800 m. Temp. min. od -19 do -16 st. na wschodzie, -10 st. w centrum, -5 st. na zachodzie, lokalnie w dolinach i kotlinach karpackich do -23 st. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na zachodzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na krańcach południowo-zachodnich okresami porywisty.

W niedzielę temp. maks. od -4 do -2 st. na krańcach wschodnich i lokalnie w dolinach karpackich, od 0 do 3 st. na przeważającym obszarze, do 6 st. miejscami na Przedgórzu Sudeckim.

Więcej o pogodzie czytaj na pogoda.gazeta.pl>>Zobacz także
Komentarze (12)
Bardzo zimno w weekend. W nocy nawet -19
Zaloguj się
 • tamerlan80

  Oceniono 47 razy 37

  Dlaczego zdjęcie do artykułu nie jest podpisane? Zawsze podpisujecie nawet najbardziej banalne zdjęcia. Jakbyście nie wiedzieli jak podpisać służę pomocą - "Termometr".

 • wiesscar

  Oceniono 16 razy 16

  zwrocmy uwage na ludzi bezdomnych, jak takich zobaczymy jak gdzies leza na dworze dzwonmy na policje, szkoda kazdego zamarznietego czlowieka - przeciez wielu mozna pomoc

 • mwroblewski

  Oceniono 7 razy 5

  czy przyp... się to typowa cecha malkontentów z mojego kraju???. to smutne.

 • gacek1947

  Oceniono 6 razy 4

  Nie!!! to cecha tzw. dziennikarzy. Uzurpują sobie prawo do narzucania nam swoich opinii. Najczęściej idiotycznych.....

 • msypa

  Oceniono 4 razy 2

  Dwa czynniki się skupiły: ocieplenie klimatu i wina Tuska.

 • plumgazeta

  Oceniono 4 razy 2

  dlaczego 10 jest dopisane ręcznie.

 • 1-2ann

  Oceniono 1 raz 1

  wiosno!gdzie jesteś?!

 • ulebyk

  0

  Czy to nie przez "faszystów"? Co sądzi o tym Hartman?

 • poljack

  0

  Dziś rano -11 bez śniegu bezwietrznie za to świeci słońce nieśmiało ale dopiero jest 6.26.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje