Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów. Jest ranny

15.03.2013 12:16
Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów pod Płońskiem

Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów pod Płońskiem

Policja ujęła Zbigniewa Cz., jednego z dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu ostrzelali patrol policji pod Płońskiem (Mazowieckie). Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. z informacji "Gazety" wynika, że jest ranny.
Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji w Radomiu Alicja Śledziona, poszukiwany został zatrzymany na terenie powiatu przasnyskiego.

Z informacji "Gazety Wyborczej Olsztyn" wynika , że zatrzymany jest ranny i obecnie przebywa w szpitalu. - Mężczyzna miał na ciele obrażenia i z tego powodu został oddany pod opiekę lekarską - mówi Alicja Śledziona.

Śledziona dodała, że Zbigniew Cz. jest podejrzany o to, że 7 marca "w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowej dokonał czynnej napaści na tego funkcjonariusza w ten sposób, że oddał do niego strzał z broni palnej posiadanej bez wymaganego zezwolenia, a następnie usiłował potrącić go kierowanym przez siebie pojazdem". Rzeczniczka zaznaczyła, że zatrzymanie poszukiwanego Zbigniewa Cz. było sprawą priorytetową nie tylko dla mazowieckich policjantów, lecz także dla funkcjonariuszy z innych regionów kraju.

W czwartek 7 marca wieczorem na drodze krajowej nr 7 w okolicach Płońska patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy Audi na polskich numerach rejestracyjnych; podróżowało nim dwóch mężczyzn. Gdy pojazd zatrzymał się na wezwanie policjantów, oddano z niego w kierunku funkcjonariuszy kilka strzałów. Następnie samochód ruszył, taranując po drodze policyjny radiowóz. Po tym jak policjanci przestrzelili opony uciekającego audi, mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać pieszo. Audi, którym jechali napastnicy, nie było rejestrowane jako poszukiwane.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku wydała za Zbigniewem Cz. list gończy. Policja ostrzegała, że mężczyzna może mieć przy sobie broń. Apelowała też, by w przypadku napotkania poszukiwanego niezwłocznie powiadomić o tym organa ścigania i zachować ostrożność. Za przekazanie informacji o miejscu jego pobytu mazowiecki komendant wojewódzki policji wyznaczył 10 tys. zł nagrody.

Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • alexy-dwa

  0

  Uśpić - niech się nie męczy.

 • tenare

  Oceniono 4 razy -2

  " - Mężczyzna miał na ciele obrażenia "
  Bandyta bandytą, ale czy czasem nie doszło do samosądu?
  Chcemy znać okoliczności spowodowania obrażeń, a w szczególności kto kopał leżącego.

 • phillip_lee_81

  Oceniono 1 raz -1

  ..mężczyzna miał na ciele obrażenia'' --dziwne że w ogóle przeżył aresztowanie

 • bajo-bongo

  Oceniono 7 razy 7

  Pogratulować kretynowi piszącemu test. Bandyta ścigany listem gończym a tutaj ma oczy zasłonięte!

 • jurakuz

  Oceniono 8 razy -4

  jak sobie pomyślę że taki śmieć z policji na którego płacę podatki nie odprowadza ZUSU. to mnie cholera bierze!

 • jozekzzokopanego

  Oceniono 20 razy 18

  z takimi chwastami powinno być-"zastrzelony przy próbie ucieczki"!!!!!!

 • realistas

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego bandyta jest anonimowy? Powinien być jawny. W Rosji publikują zdjęcia bandytów, a Polska jest za Rosją?

 • kocur.3

  Oceniono 5 razy 1

  brawo policja - jakby chłopak strzelał do kogo innego to by sprawę umorzyli a tak musieli ruszyć tyłki i kogoś zwinąć , najpewniej jakiegoś lokalnego rozrabiakę , dostał w pałe i się przyznał - jeszcze raz BRAWO POLICJA ; jak wczoraj policjanci z komendy z wita stwosza napadli na konwój z pieniędzmi to już nie wykryją sprawcy a potem pod komendą te nieuki parkują : DODGE; VOLVO; AUDI i niby zarabiaja mało - i jak ty zyć w tym kraju ????

 • wojtusz

  Oceniono 8 razy 0

  Kiepski strzelec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje