Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów. Jest ranny

15.03.2013 12:16
Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów pod Płońskiem

Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów pod Płońskiem

Policja ujęła Zbigniewa Cz., jednego z dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu ostrzelali patrol policji pod Płońskiem (Mazowieckie). Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. z informacji "Gazety" wynika, że jest ranny.
Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej komendy policji w Radomiu Alicja Śledziona, poszukiwany został zatrzymany na terenie powiatu przasnyskiego.

Z informacji "Gazety Wyborczej Olsztyn" wynika , że zatrzymany jest ranny i obecnie przebywa w szpitalu. - Mężczyzna miał na ciele obrażenia i z tego powodu został oddany pod opiekę lekarską - mówi Alicja Śledziona.

Śledziona dodała, że Zbigniew Cz. jest podejrzany o to, że 7 marca "w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowej dokonał czynnej napaści na tego funkcjonariusza w ten sposób, że oddał do niego strzał z broni palnej posiadanej bez wymaganego zezwolenia, a następnie usiłował potrącić go kierowanym przez siebie pojazdem". Rzeczniczka zaznaczyła, że zatrzymanie poszukiwanego Zbigniewa Cz. było sprawą priorytetową nie tylko dla mazowieckich policjantów, lecz także dla funkcjonariuszy z innych regionów kraju.

W czwartek 7 marca wieczorem na drodze krajowej nr 7 w okolicach Płońska patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy Audi na polskich numerach rejestracyjnych; podróżowało nim dwóch mężczyzn. Gdy pojazd zatrzymał się na wezwanie policjantów, oddano z niego w kierunku funkcjonariuszy kilka strzałów. Następnie samochód ruszył, taranując po drodze policyjny radiowóz. Po tym jak policjanci przestrzelili opony uciekającego audi, mężczyźni porzucili auto i zaczęli uciekać pieszo. Audi, którym jechali napastnicy, nie było rejestrowane jako poszukiwane.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku wydała za Zbigniewem Cz. list gończy. Policja ostrzegała, że mężczyzna może mieć przy sobie broń. Apelowała też, by w przypadku napotkania poszukiwanego niezwłocznie powiadomić o tym organa ścigania i zachować ostrożność. Za przekazanie informacji o miejscu jego pobytu mazowiecki komendant wojewódzki policji wyznaczył 10 tys. zł nagrody.

Komentarze (42)
Zatrzymano poszukiwanego, który strzelał do policjantów. Jest ranny
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 128 razy 116

  Bandyta oczywiscie anonimowy. Malo tego. Nawet o ile zostanie skazany i wyrok bedzie tzw prawomocny, to tez pozostanie anonimowy. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci przestepcow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc przestepcy jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

  P.S. Pokaz mnie jeden demokratyczny kraj na swiecie gdzie sedziowie i prokuratorzy maja immunitety. To "prawo" pochodzi z Z.S.R.R., z czasow Stalina. Mialo pomagac przedstawicielom rezimu w walce z "wrogami ludu pracujacego". W Polsce, jak widac, zostalo skrzetnie zachowane.

 • pokon

  Oceniono 99 razy 93

  Po co to ta cała maskarada z opaską na oczach tego bandyty? Na liście gończym był bez opaski to można było być konsekwentnym i te wstrętną mordę pokazywać w całości, bez opaski

 • stan-1

  Oceniono 50 razy 42

  Przed wielu laty we Włoszech miałem kontrolę dokumentów wieczorową porą, jeden z bronią automatyczną skierowaną w moją stronę ale w dół, a drugi nie zasłaniając linii strzału kazał mi wysiąść z auta. Nawet gdybym miał broń to nie miałbym szansy. Po kontroli rozjechaliśmy się.

  Tak wtedy sobie pomyślałem, nasi policjanci mogli by się tu czegoś nauczyć. Zbyt wielu nieudaczników ginie. Broń na drodze powinni mieć chyba inną jak pistoleciki.

  Ten zbir strzelający do policjantów winien pozostać tam gdzie strzelał w pozycji horyzontalnej.

 • prababka44

  Oceniono 42 razy 30

  Znów debil nie używający grzebienia.

 • zalobanarodowa

  Oceniono 40 razy 28

  I teraz ten cw...l ma pasek na ryju.

 • jozekzzokopanego

  Oceniono 20 razy 18

  z takimi chwastami powinno być-"zastrzelony przy próbie ucieczki"!!!!!!

 • micki11

  Oceniono 21 razy 17

  Oczywiście przyda się taka kaska i jednego zbira na wolności mniej

 • czesarna

  Oceniono 25 razy 15

  Skoro tyle powiedziano, nie powinno zabraknąć jeszcze brakującego zdania: "Nagroda została wypłacona".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje