CBOS: Poparcie dla PO bez zmian; dla PiS - o 2 punkty proc. w dół. A JKM....

15.03.2013 12:11
Poparcie dla PO bez zmian, dla PiS - w dół

Poparcie dla PO bez zmian, dla PiS - w dół (Fot. Gazeta.pl/ Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku marca, na PO głosowałoby 25 proc. badanych przez CBOS, a 22 proc. głosów dostałoby PiS. Do Sejmu weszłyby także: SLD, PSL i RP. Niewiele poniżej progu wyborczego znalazła się Nowa Prawica, wyprzedzając Solidarną Polskę i PJN.
Zgodnie z badaniem CBOS poparcie dla PO nie zmieniło się w stosunku do lutego. Na PiS zaś zagłosowałoby o dwa punkty procentowe mniej osób.

10 proc. badanych zadeklarowało oddanie głosu na SLD, co oznacza dla partii wzrost poparcia o trzy punkty procentowe. Sześć procent ankietowanych oddałoby głos na PSL (spadek o 2 punkty proc.). Tyle samo ankietowanych zagłosowałoby na Ruch Palikota (wzrost o 1 punkt proc.).Poniżej progu wyborczego znalazła się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, której poparcie wzrosło z 2 punktów proc. do 4. Jest to najlepszy wynik, jaki osiągnęła ta partia od wielu lat.

Zgodnie z sondażem CBOS Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskałaby poparcie na poziomie 1 proc., co oznacza spadek o 2 punkty proc. w stosunku do lutego. Polska Jest Najważniejsza również może liczyć na poparcie na poziomie 1 proc, przy czym w lutym wynosiło ono 2 proc.

Na którą patrię polityczną oddał(a)byś swój głos w wyborach parlamentarnych?
Przepisz tekst z obrazka:
nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (310)
CBOS: Poparcie dla PO bez zmian; dla PiS - o 2 punkty proc. w dół. A JKM....
Zaloguj się
 • miguell

  Oceniono 587 razy 183

  Brawo Nowa Prawica
  Państwo odchudzone o połowę urzędów.
  Gdzie sprawdza się maksyma, że państwo jest bogate bogactwem obywateli.

 • agap.e

  Oceniono 197 razy 125

  To nie jest jednostkowy wynik.w sondażu MillwardBrown SMG/KRC też dostał 4%.Oczywiście tvn podając wyniki Korwina pominęła.

 • hieronimus56

  Oceniono 281 razy 95

  100% Polaków popiera PiS, ale tylko 22% jest tego świadoma.
  Oto logika prezia i jego koleżków.

 • czarnybialyszary

  Oceniono 130 razy 68

  a PO-PiSowcy wciąz plotą o PO-PiSie. SLD ROSNIE! KNP ROŚNIE! RUCH Palikota rośnie! Ludzie mają dość walki w tej waszej niczym nie rożniącej się koalicji PO-PiS!

 • ankecenamon

  Oceniono 105 razy 65

  Ludzie dość mają socjalizmu , Chcą normalnie żyć , a nie mieszkać w państwie , w którym prawo wymierzone jest w obywateli .Wszyscy maja dość Armii urzędników spółek nomenklaturowych , korporacji i i spółek skarbu państwa , na które wszyscy muszą płacić by nie upadły i ich jedynym celem jest zapewnienie ekstremalnie wysoko płatnych stanowisk cwaniakom z układu .
  Po zostaniu cesarzem , Tyberiusz znacznie obniżył podatki , gdyż stwierdził że cyt; " Co prawda mądry pasterz owce strzyże , ale nie obdziera ich ze skóry " Ale Tyberiusz był monarchą i dbał o swoich poddanych ,

 • i-tyle

  Oceniono 78 razy 42

  horoskopy sondażowe w akcji. Horoskopiarnie wtłaczają ludziom wykreowaną rzeczywitość. To nic, że w tej "rzeczywistej" :) rzeczywistości te brednie nie mają najmniejszego znaczenia, a wybory potrafią zweryfikować pobożne życzenia cwaniactwa sondażowego o kilkaset procent:))). Ot, bład pomiarowy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje