Frasyniuk: Tuskowi ws. Gowina zabrakło charakteru

15.03.2013 09:19
Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (Fot. Mieczysław Michalak / AG)

- W przypadku Tuska to nie jest problem metryki, a braku charakteru - powiedział w Radiu ZET Władysław Frasyniuk. Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który uzasadniając decyzję o braku dymisji dla Jarosława Gowina powiedział, że na starość złagodniał.
W ocenie Frasyniuka to nie Tusk, a Gowin wyszedł z twarzą ze starcia między premierem a ministrem sprawiedliwości. Chodzi o sytuację sprzed kilku tygodni, gdy Donald Tusk najpierw długo "grillował" ministra sprawiedliwości, ale ostatecznie nie zadecydował o jego odwołaniu.

- Było pięć czy sześć konferencji w sprawie ministra sprawiedliwości i jego wystąpienia w Sejmie. Po tej burzy i ładnej, romantycznej scenie, kiedy premier powiedział, że jest stary i ma miękkie serce, wyszedł Gowin i okazało się, że to Gowin ma charakter i poglądy - stwierdził legendarny działacz podziemnej Solidarności. Władysław Frasyniuk dodał, że szanuje Jarosława Gowina, mimo że nie zgadza się z jego światopoglądem. - To nie są moje poglądy, ale w polskiej polityce trzeba szanować ludzi, którzy mają poglądy, dlatego, że wtedy możliwa jest debata - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik. - Jeśli wiem, że Gowin jest konserwatystą, to szukam tych obszarów, w których mogę się porozumieć - podkreślił.

Frasyniuk o Wałęsie: "To tak, jakby pluł sobie w twarz"

Władysław Frasyniuk odniósł się także do wypowiedzi Lecha Wałęsy, który niedawno stwierdził, że geje w polskim Sejmie powinni siedzieć "za murem". - To jest starość plus samotność - powiedział Frasyniuk o byłym prezydencie. - To jest trochę jakby pluł sobie w twarz - dodał działacz "Solidarności", przywołując komentarz Moniki Olejnik, która napisała na Facebooku, że Wałęsa zhańbił pokojową Nagrodę Nobla.

Zdaniem Frasyniuka "wszystko, na co Wałęsa narzeka, to jest właśnie demokracja". - Wszyscy jesteśmy w pułapce Lecha Wałęsa. On jest człowiekiem samotnym, nie spotyka się z ludźmi, nie rozmawia. Wałęsa uwierzył w historię Polski "ja Wałęsa" - mówił dzisiejszy "Gość Radia ZET". 

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • phillip_lee_81

  0

  Uciec z zamkniętego bagażnika można tylko w amerykańskich filmach i w opowieściach Chrostowskiego

 • szymek_50

  0

  Pan premier swą decyzję w tej wysokiej sprawie, poprzedził lewą ręką drapaniem się po głowie.

 • jerzykkur38

  Oceniono 4 razy 0

  W czasach walki o wolność i demokrację z reżimem komunistycznym,szczerze podziwiałem działania i postawę pana Frasyniuka.Był dla mnie idolem i niekwestionowanym bohaterem.Obecne komentarze pana Frasyniuka i podpuszczającej go pani Moniki Olejnik,doprowadzają mnie do czarnej rozpaczy.Wg.nich obraz Polski jawi się jak spalona ziemia,po wybuchu jądrowym.Armagedon,czarna dziura,nic nam się nie udaje,wszystko jest przedstawiane w ciemnych kolorach.Inni dziennikarze z TVN24 np.pan Rymanowski,Morozowski,Werner,Knapik, są ze wszystkiego niezadowoleni.Dla nich istnieje tylko konflikt.W tym czują się szczęśliwi.Bardzo mi żal tych ludzi,że muszą cierpieć tak straszną nędzę,biedę i wszelkie prześladowania.Odnoszę takie wrażenie,że w całej naszej historii państwowości,nie było tak dynamicznego rozwoju i tak niesamowitego skoku cywilizacyjnego.Przykładów naszych sukcesów, mógłbym przytoczyć setki .W mieście,w którym mieszkam,ocieplono kilkadziesiąt budynków,wykonano nowe elewacje,wymieniono rury gazowe i wodociągowe.Rachunki za sezon ogrzewczy zmniejszyły się od 700 do 1000 zł.A obok przebiega wybudowana autostrada A1.A co najważniejsze:żyjemy coraz dłużej,lepiej i zdrowiej się odżywiamy.Pozdrawiam serdecznie wszystkich malkontentów i zawodowych narzekaczy.

 • wania11111

  Oceniono 2 razy 0

  Frasyniuk...czy to aby nie ten marszałek Senatu, który przyznał sam sobie nagrodę 50tyś. złotych za "ciężką pracę" s senacie!!!

 • akcja-polska

  Oceniono 2 razy 0

  Prawda o politykach jest taka że zależy im tylko na forsie, korycie, karyjeże i czy zapiszą się na kartach historii.
  Ciągle udawaj że robią wszystko dla dobra państwa i narodu, a tak naprawdę mało co to ich interesuje.

 • dimo333

  0

  dziekuje to 3 od 5 godzin szkoda reszty chociaz przyznam Moderacji ze momentami bylem niegrzeczny. chociaz szczery

 • zamaszysty.cios.w.krocze

  Oceniono 2 razy 0

  pe pe pe pe

 • fjan

  Oceniono 7 razy 1

  No a w czym ma Tusk charakter ? No może w nie klękaniu przed księdzem. No ale na wszelki wypadek mają rezerwę dla funduszu kościelnego. To tak na wszelki wypadek jak by biskupi krzyczeli. No a tak to przed księdzem nie klęka bo z pozycji leżącej trudno przyjąć klęczącą.

 • dimo333

  Oceniono 2 razy -2

  po co wracac to tusia i tego drugiego opusdeiowca. tusk sa powiedzial zew mu serce(?) zmieklo . pewnie zapomnial ze kto ma miekkie serce to musi miec twarde dupsko. reszta tematu bez kom....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje