Frasyniuk: Tuskowi ws. Gowina zabrakło charakteru

Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (Fot. Mieczysław Michalak / AG)

- W przypadku Tuska to nie jest problem metryki, a braku charakteru - powiedział w Radiu ZET Władysław Frasyniuk. Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który uzasadniając decyzję o braku dymisji dla Jarosława Gowina powiedział, że na starość złagodniał.
W ocenie Frasyniuka to nie Tusk, a Gowin wyszedł z twarzą ze starcia między premierem a ministrem sprawiedliwości. Chodzi o sytuację sprzed kilku tygodni, gdy Donald Tusk najpierw długo "grillował" ministra sprawiedliwości, ale ostatecznie nie zadecydował o jego odwołaniu.

- Było pięć czy sześć konferencji w sprawie ministra sprawiedliwości i jego wystąpienia w Sejmie. Po tej burzy i ładnej, romantycznej scenie, kiedy premier powiedział, że jest stary i ma miękkie serce, wyszedł Gowin i okazało się, że to Gowin ma charakter i poglądy - stwierdził legendarny działacz podziemnej Solidarności. Władysław Frasyniuk dodał, że szanuje Jarosława Gowina, mimo że nie zgadza się z jego światopoglądem. - To nie są moje poglądy, ale w polskiej polityce trzeba szanować ludzi, którzy mają poglądy, dlatego, że wtedy możliwa jest debata - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik. - Jeśli wiem, że Gowin jest konserwatystą, to szukam tych obszarów, w których mogę się porozumieć - podkreślił.

Frasyniuk o Wałęsie: "To tak, jakby pluł sobie w twarz"

Władysław Frasyniuk odniósł się także do wypowiedzi Lecha Wałęsy, który niedawno stwierdził, że geje w polskim Sejmie powinni siedzieć "za murem". - To jest starość plus samotność - powiedział Frasyniuk o byłym prezydencie. - To jest trochę jakby pluł sobie w twarz - dodał działacz "Solidarności", przywołując komentarz Moniki Olejnik, która napisała na Facebooku, że Wałęsa zhańbił pokojową Nagrodę Nobla.

Zdaniem Frasyniuka "wszystko, na co Wałęsa narzeka, to jest właśnie demokracja". - Wszyscy jesteśmy w pułapce Lecha Wałęsa. On jest człowiekiem samotnym, nie spotyka się z ludźmi, nie rozmawia. Wałęsa uwierzył w historię Polski "ja Wałęsa" - mówił dzisiejszy "Gość Radia ZET". 

Zobacz także
 • Jarosław Wałęsa i Lech Wałęsa Jarosław Wałęsa o słowach swojego ojca: Byłem w całkowitym szoku
 • Jarosław Gowin Smolar: Gowin może być przywódcą PiS
 • Władysław Frasyniuk Frasyniuk: Kiedy Macierewicz pluje na naszą historię, przypomina mi się jego artykuł...
Komentarze (41)
Frasyniuk: Tuskowi ws. Gowina zabrakło charakteru
Zaloguj się
 • czak192

  Oceniono 27 razy 15

  Tuskowi zabrakło charakteru? Przecież sprawa jest prosta jak sznurek w kieszeni! Boi się o stołek! Podobnie jak Gowin, a rezultatem jest klasyczny pat. Przed wyborami do Sejmu zaczną bić pianę!

 • mao111

  Oceniono 34 razy 10

  Frasyniuk zawsze najmądrzejszy i najtwardszy. Inni to głupki i mięczaki. Taki dobry, że mu w UW nie wyszło.

 • fjan

  Oceniono 23 razy 9

  Tusk jest najlepszy w rozdawaniu nagród milionowych dla swoich. " By żyło się lepiej ".

 • bajka.grajka

  Oceniono 34 razy 8

  A pan Frasyniuk to chyba za wszelką cenę swoją wieczną młodość chce udowodnić :( Jak ktoś nie idzie za polityczną poprawnością, to się go kwalifikuje jako stetryczałego dziada i sprawa załatwiona. Bardzo wygodne :(

 • mariangrymanowski

  Oceniono 17 razy 5

  Usprawiedliwianie Lecha Wałęsy,że jego nie przemyślane wypowiedzi na temat gejów , to rezultat starości i samotności, są chybione.Rozum nie starzeje się .Każdy ma ukształtowaną wiedzę .Ta wiedza albo jest obiektywna to znaczy taka,że wypowiadanie według tej wiedzy stanowiska są społecznie akceptowane,albo jest to wiedza podwórkowa,ułamkowa,która prowadzi do złośliwego,obraźliwego naświetlania określonych zachowań ludzi czy samych ludzi.Takim mędrcem "podwórkowym" niestety pozostał L.Wałęsa

 • motomijoo

  Oceniono 6 razy 4

  Istotnie - z punktu widzenia szofera tak to może wygladać

 • wks_fanatyk

  Oceniono 10 razy 2

  Frasyniuk ? POpiera lewackich dewiantów , tuska i całą jego bandę , to zresztą nie jest żadna tajemnica . Wałęsa miał i ma racje , dośc pedalskiej PrOpagandy!! Nie dla związków partnerskich!www.youtube.com/watch?v=025Sm9VyEss!

 • cborsowski

  Oceniono 8 razy 2

  Coraz częściej dochodzę do wniosku, że różni politycy z poprzednich ekip chcą np. zatrzymać rozwój kraju,
  zatrzymać zmiany w funkcjonowaniu państwa, itp... Nic nie robisz -źle, robisz - źle. Komu w kraju jest to
  potrzebne ( chodzi o pchanie kija w szprychy). Nic nie pomagasz a wręcz szkodzisz...jest to co najmniej
  dwulicowe sprawowanie funkcji społecznych i państwowych. Co wam przeszkadzają Panowie
  Gowin czy Nowak ? Czepiajcie się przekrętów bo one niszczą budżet...i odpowiedz na pytanie:
  Dlaczego w Polsce nie przybywa milionerów (przy takim rozmachu państwa i froncie robót) a jest coraz więcej bankrutów.
  bankrutów (biednych polaków). Kto zna odpowiedź niech to zgłosi bo sprawa jest pilna.

 • od-or

  Oceniono 8 razy 2

  moim zdaniem Tusk chce taki układ mieć 0:0

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje