Strzelanina w Pjongjangu? "Mogło chodzić o zamach"

Strzelanina w Pjongjangu. 'Mogło chodzić o zamach'

Strzelanina w Pjongjangu. 'Mogło chodzić o zamach' (Fot. AP)

W stolicy Korei Północnej mogło dojść do wymiany ognia. Takie informacje zdradził południowokoreański wywiad. Według pogłosek osoby biorące udział w strzelaninie mogły planować zabicie Kim Dzong Una. Inne źródła spekulują, że zajście było częścią nieudanego puczu wojskowego.
Według informacji opublikowanych przez London Telegraph "grupa niezadowolonych osób wewnątrz Korei" zamierzała zabić dyktatora Kim Dzong Una. Anonimowy członek południowokoreańskiego wywiadu zdradził dziennikarzom, że zamach mógł być planowany przez członków frakcji lojalnej północnokoreańskiemu generałowi Kim Dzong Czolowi.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób miało dojść do zamachu, jednak w mediach krążą pogłoski o wymianie ognia, do której rzekomo doszło w Pjonjangu w listopadzie ubiegłego roku. - Osoby, które zostały "usunięte" po strzelaninie, mogą być związane z planowanym zamachem - powiedział redaktorom "London Telegraph" oficer południowokoreańskiego wywiadu.

Nieudany zamach stanu?

Z kolei według serwisu intelnews.org strzelanina w Pjongjangu była częścią nieudanego zamachu stanu przeprowadzanego przez wojsko. Sprawcy zajścia zostali aresztowani przez żołnierzy lojalnych dyktatorowi - czytamy w serwisie.

Jednak, mimo sugestii, że za rzekomym zamachem stała grupa "niezadowolonych osób" związanych z generałem Kim Dzong Czolem, on sam został niedawno zrehabilitowany i odzyskał swoją rangę po wcześniejszej degradacji.

Zobacz także
 • 18 oficjalnych fryzur dla kobiet w Korei Północnej Korea Północna: 18 oficjalnych fryzur dla kobiet, 10 dla mężczyzn
Komentarze (75)
Strzelanina w Pjongjangu? "Mogło chodzić o zamach"
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 82 razy 44

  I te stare plotki spekulacyjne oparte na wadliwie przetłumaczonych przedrukach mają być bieżącymi doniesieniami na temat Korei?

  A nie natknęliście się nigdzie na informacje o zmianach w USA na stanowiskach Sekretarza Stanu i Sekretarza Obrony i o rewolucyjnych planach obu ministrów jak najszybszego wycofania całego kontyngentu wojsku USA, tj. około 50 000, z Korei?

 • walkaklas

  Oceniono 177 razy 39

  USA w akcji ??? niosą kaganek wolności jak u nas wolno nam zdychać w "bulu i nendzy ???

 • calmy

  Oceniono 43 razy 29

  "Anonimowy członek południowokoreańskiego wywiadu zdradził dziennikarzom, że zamach mógł być planowany przez członków frakcji lojalnej północnokoreańskiemu generałowi Kim Dzong Czolowi."

  Acha. Anonimowy zdradził bliżej niewymienionym dziennikarzom co mogło być, bo nikt nie wie co było.
  Lubię was coraz bardziej drodzy dziennikarze Radia Erewań.

 • calli

  Oceniono 65 razy 21

  Miejmy nadzieję, że przywódca Korei Północnej surowo rozprawi się z judeo-jankeską i południowo-koreańską agenturą próbującą dokonać zamachu stanu i wyciągnie konsekwencje w stosunku do zdrajców i ich zbrodniczych, natowskich mocodawców.

  Kara śmierci dla zdrajców i natowskich terrorystów (przydałaby się również w Polsce).

 • aide5

  Oceniono 217 razy 21

  Od dluzszego czasu wzieli na tapete maly kraj Koree Pół z 22 mln ludnosci ktory widac z tego doskonale sobie radzi sam bez unijnych doplat czy amerykanskiego oglupiania A ten maly kraj satelite potrafia wyslac w kosmos i bron atomowa .A tutaj kraj 38 mln i juz nie produkuje traktorow ani statkow nie produkuje sie w Polsce telewizorow, FSO zamnieta , i tylko slychac uczone debaty w tvn profesorow od rzeczy nkomu nie potrzebnych .

 • ch3heg

  Oceniono 43 razy 21

  Bzdury ten wywiad rozpowszechnia.

 • elkipan

  Oceniono 49 razy 21

  Ponoć w kościole dzwonili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje