Strzelanina w Pjongjangu? "Mogło chodzić o zamach"

15.03.2013 07:06
Strzelanina w Pjongjangu.

Strzelanina w Pjongjangu. "Mogło chodzić o zamach" (Fot. AP)

W stolicy Korei Północnej mogło dojść do wymiany ognia. Takie informacje zdradził południowokoreański wywiad. Według pogłosek osoby biorące udział w strzelaninie mogły planować zabicie Kim Dzong Una. Inne źródła spekulują, że zajście było częścią nieudanego puczu wojskowego.
Według informacji opublikowanych przez London Telegraph "grupa niezadowolonych osób wewnątrz Korei" zamierzała zabić dyktatora Kim Dzong Una. Anonimowy członek południowokoreańskiego wywiadu zdradził dziennikarzom, że zamach mógł być planowany przez członków frakcji lojalnej północnokoreańskiemu generałowi Kim Dzong Czolowi.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób miało dojść do zamachu, jednak w mediach krążą pogłoski o wymianie ognia, do której rzekomo doszło w Pjonjangu w listopadzie ubiegłego roku. - Osoby, które zostały "usunięte" po strzelaninie, mogą być związane z planowanym zamachem - powiedział redaktorom "London Telegraph" oficer południowokoreańskiego wywiadu.

Nieudany zamach stanu?

Z kolei według serwisu intelnews.org strzelanina w Pjongjangu była częścią nieudanego zamachu stanu przeprowadzanego przez wojsko. Sprawcy zajścia zostali aresztowani przez żołnierzy lojalnych dyktatorowi - czytamy w serwisie.

Jednak, mimo sugestii, że za rzekomym zamachem stała grupa "niezadowolonych osób" związanych z generałem Kim Dzong Czolem, on sam został niedawno zrehabilitowany i odzyskał swoją rangę po wcześniejszej degradacji.

Zobacz także
Komentarze (75)
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 1 raz 1

  Ufff, już się bałem, że "szczelanina w Fenjanje"...

 • hkarper

  Oceniono 1 raz 1

  napiszta redahtury jak to

  jankeskie zoldaki

  w 2006 roku w okolicach Samecheok w Korei PD

  zatluki 3 nastolatkow bo chceili zapobiec zbiorowemu gwaltowi na nastolatce,

  no napiszta

 • rperhka

  Oceniono 1 raz 1

  GWedahtury dostaly wytyczne z Piekenj 12 ze trza pindolic cos pod dyktando Imperialnych.....wiec pindolom sloiki pindoly

 • dybciu32

  Oceniono 7 razy -3

  jak patrzę na to różowiutkie, pulchniutkie i tłuściutkie oblicze Kima to aż mam niepohamowaną chęć, żeby zaostrzyć nuż , zrobić z niego zraziki i wcisnąć turbanom w kebaba jako krówkę rytualnie zadźganą

 • kanabi

  Oceniono 4 razy -4

  Tak się rodzi północnokoreański Ruch Oburzonych i Wk*rwionych!!! Niestety, dziecko zostało rozstrzelane w trakcie porodu...

 • calli

  Oceniono 65 razy 21

  Miejmy nadzieję, że przywódca Korei Północnej surowo rozprawi się z judeo-jankeską i południowo-koreańską agenturą próbującą dokonać zamachu stanu i wyciągnie konsekwencje w stosunku do zdrajców i ich zbrodniczych, natowskich mocodawców.

  Kara śmierci dla zdrajców i natowskich terrorystów (przydałaby się również w Polsce).

 • tygrysiewicz

  Oceniono 39 razy -15

  Zawsze mnie rozwalają ci obrońcy reżimu Kimów.
  Ci, którzy tak cierpią pod butem USA.
  Ci, którzy z taką aktywnością i zapałem na tym forum bronią tego tak ,,wolnego północnokoreańskiego raju''.
  No chyba, że pracownicy ambasady KRLD w Polsce, ze łzami w oczach, siedzą twardo przy kompach i wykazują się dla dobra swych rodzin.
  No chyba, że tak...
  Bo inaczej tej zaćmy pojąć nie sposób.
  :-)

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 17 razy 13

  Na Placu Czerwonym w Moskwie rozdają nowe wołgi - podało radio Erewań - a potem się okazało że nie w Moskwie tylko w Leningradzie i nie na placu czerwonym tylko na Newskim Prospekcie i nie rozdają a kradną i nie wołgi a rowery...

 • starszy-65

  Oceniono 4 razy 4

  Pocieszanie się, że w Korei Płn dojdzie do zamachu stanu jest bezpodstawne bo przecież w byłych krajach demokracji ludowej podobno też była wielka i silna opozycja a do zamachów nie dochodziło dlatego, że te sposoby rządzenia są tak zorganizowane, iż do zamachu dojść nie może. Zawsze potrzebna jest zręczna pomoc z zewnątrz. Myśmy dostali od Papieża i trochę od kleru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje