Nowy dress code dla policjantów. Regulamin liczy 193 punkty

15.03.2013 06:00
Policyjny mundur

Policyjny mundur (Fot. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta)

Koniec z jaskrawymi oprawkami okularów, brązowymi paskami do zegarków, mocnym makijażem czy pomalowanymi paznokciami. Komenda Główna sporządziła dress code dla policjantów. Nie obowiązuje on tylko funkcjonariuszy służb operacyjnych - pisze "Gazeta Wyborcza".
Niedawno generał Marek Działoszyński, komendant główny policji, podpisał rozporządzenie w sprawie "regulaminu musztry w policji". To liczący 193 punkty zbiór przepisów określających wygląd i zachowanie umundurowanych funkcjonariuszy. - Jesteśmy formacją mundurową, a mundur to symbol, do którego nie wszystko pasuje. Schludny wygląd funkcjonariuszy ma budzić zaufanie - wyjaśnia młodszy inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Według regulaminu umundurowany policjant nie może nosić lub eksponować ozdób z wyjątkiem niezbędnych rzeczy osobistych. Te jednak muszą być ściśle określone: zegarek może być wyłącznie na czarnym pasku lub srebrnej bransolecie, do tego srebrna lub złota obrączka, a w przypadku kobiet najwyżej delikatny pierścionek i małe kolczyki.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy 2

  Ale się wysilacie - dress code; to już nie można, qrwa, po polsku?

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież w pamięci roboczej można utrzymać co najwyżej 6 +/- 2 elementy jak w taryfikatorze a tu ...193 punkty regulaminu dotyczącego samego ubioru. Nie przeceniacie możliwości policjantów?

 • perora_agresji

  Oceniono 3 razy 1

  Co z tego że zmieniony został "dress code". Kiedy nie zostały zmienione zachowania tych nadużywających swojego mandatu kryminalistów w mundurze policjanta.

 • kocurxtr

  Oceniono 5 razy 5

  szacunek do policji to nie kwaestia munduru
  dopóki bedą się zachowywac jak gnoje goniące za wyrobieniem limitu mandatowego - nikt nie bedzie ich szanował...

 • xdt

  Oceniono 2 razy 2

  Czy to nie powinien być regulamin mundurowy? Bo chyba nie chodzą w dresach na służbie?

 • czesiekkk

  Oceniono 2 razy 2

  Policjant, policjantka powinien - na nosić mundur. Niestety niedawna reforma umundurowania wprowadziła zamiast munduru strój typu casual i nie potrafię tego zrozumieć, dlaczego zadecydowano o wycofaniu umundurowania z polskiej Policji proponując zamiast tego strój casual. Ten cały dress code będzia miał się do rzeczywistości jak pięść do nosa. Na stacji benzynowej widziałem 3 policjantów i każdy był inaczej ubrany.. Jeden z nich miał na sobie strój casual tzw. mundur, drugi miał miał stare czarne moro, trzeci miał nowy ćwiczebno - interwencyjny strój.

 • omniasol

  Oceniono 2 razy 2

  No fajnie ale na temat ubran jest tylko 10 punktow.
  Nawiazujac do stylu artykulu HEADLINE byl jak z brukowca.

 • framberg

  Oceniono 4 razy 2

  Bez wymiany zawartości munduru nic to nie da.
  A zawartość jest przekonana, że policja służy władzy i występuje (ściga, karze, kontroluje, nadzoruje) obywateli.

  Słowem: lizać dupę władzy i gnębić obywateli.
  Dress code (wolałbym przepisy ubiorcze) nic nie zmieni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje